W niedzielę, 5 marca, w Zielonce k. Warszawy zakończyła się tegoroczna edycja Pucharu Polski Modeli Halowych, na którą złożyło się osiem zawodów rozegranych w: Hrubieszowie, Chrzanowie, Mielcu, Krośnie, Krakowie, Pyskowicach oraz właśnie w Zielonce W ostatnich zawodach Sekcję Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało 6 zawodników.

W konkurencji młodzików zwyciężył Grzegorz Truchan, który w jednym z lotów osiągnął wynik aż 45,5 sek. co jest najlepszym rezultatem w tej grupie wiekowej!
W końcowej klasyfikacji Pucharu Polski Grzegorz Truchan został sklasyfikowany na III miejscu. Natomiast Filip Rudziński, drugi z reprezentantów Sekcji Modelarstwa Lotniczego suwalskiego OSiR-u, w tegorocznej edycji zajął IV miejsce.

W zawodach w Zielonce, w kategorii seniorów, bezkonkurencyjny był Sławomir Truchan. Suwalczanin w tym sezonie spisywał się rewelacyjnie, co potwierdził m.in. w Krośnie ustanawiając nowy rekord Polski wynikiem 52,3 sek. Zwycięstwem w ostatnich zawodach potwierdził wysoką formę i odniósł pewne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Start zawodników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach w tegorocznym sezonie zimowym był niezwykle udany, co rokuje nadzieje na kolejne medale w sezonie letnim, który rozpocznie się w kwietniu.