Dobiega końca pierwszy tydzień Ferii Zimowych 2018. Czas na krótkie podsumowanie zajęć, które prowadzone były przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Tegoroczne sportowe ferie zimowe rozpoczęło wydarzenie pn. Wielki sportowy Karnawał 2018. W minioną niedzielę, halę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odwiedziło około 450 mieszkańców naszego miasta. Wydarzenie, o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ rozpoczęło cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach ferii zimowych.

W pierwszym tygodniu ferii Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zaproponował dzieciom i młodzieży z Suwałk szeroką gamę zajęć. AQUAPARK REKREACYJNIE oraz SZKÓŁKA MAŁEGO NURKA – to zajęcia, które odbywały się w suwalskim Aquaparku. Na jedne i drugie zajęcia OSiR prowadził zapisy, a listy zostały szybko zapełnione. Pierwsze zajęcia były bezpłatne i odbyły się w poniedziałek oraz czwartek, natomiast SZKÓŁKA MAŁEGO NURKA – w piątek. W sumie, ze względu na ograniczenia limitem ilości uczestników, w zajęciach wzięło udział 60 osób.

W środę Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbył organizatorem „Zimowego Mundialu” – turnieju piłki nożnej U-10. W turnieju udział wzięło 6 drużyn, w sumie 45 chłopców. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a najlepsi puchary. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”, w przerwach prowadzone były konkursy piłkarskie dla uczestników turnieju.

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach dwa razy gościła młodych adeptów wspinaczki, którzy we wtorek i czwartek chętnie korzystali ze ścianki wspinaczkowej. W zajęciach pn. „Młody Alpinista” wzięło udział 120 osób. W tym samym czasie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbywały się zajęcia pn „Sportowe Miasto”, w których wzięło udział blisko 30 osób.

Podczas pierwszego tygodnia ferii nie próżnowały również sekcje Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W zajęciach bokserskich, prowadzonych w Sali Zespołu Szkół nr 8 wzięło udział blisko 300 osób, natomiast w zajęciach prowadzonych przez sekcję modelarstwa lotniczego, które odbywały się w modelarni, uczestniczyło ponad 30 młodych Suwalczan.

Równie ciekawie zapowiada się drugi tydzień ferii zimowych. Sportowe zajęcia w Aquaparku, Nadleśnictwie oraz hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach na pewno pozwolą młodym Suwalczanom na znalezienie atrakcji przygotowanych dla każdego.

Zapraszamy do relacji na FACEBOOK