Kolejny sportowy weekend lipca


DSC_1506

Kolejny letni weekend minął pod znakiem sportowej rywalizacji. Rozpoczął go Turniej Grand Prix Siatkówki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w kategorii Mixt.

W rozgrywkach udział wzięło 12 par, m.in. z Suwałk, Białegostoku i Sokółki. Główna nagroda powędrowała jednak do mixtu z Hajnówki.

Klasyfikacja końcowa:
1. Marta Kutikow/Janusz Ignaciuk (Hajnówka)
2. Magdalena Gałaszewska (Płociczno-Tartak)/Krzysztof Zaniewski (Sokółka)
3. Anna Radziwonowicz/Rafał Kuźma (Białystok)
4. Urszula Pietraszewska (Płociczno-Tartak)/Wojciech Zaborowski (Suwałki).

Uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy i puchary.
Za tydzień, na czwarty turniej, zapraszamy pary męskie.

 

O godzinie 11:00 nad Zalewem Arkadia rozpoczęły się pierwsze w naszym mieście zawody triathlonowe juniorów.
Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju sportowego.
Uczestnicy sobotnich zmagań musieli przepłynąć dystans 200 m, przejechać rowerem 3450 m, czyli dwa okrążenia wokół Zalewu Arkadia oraz przebiec 1725 m.

W kategorii wiekowej 19-24 lata zwyciężył Adam Więcko z czasem 0:21.14,58. Tuż za nim uplasował się Bartosz Wiszniewski, który triathlon pokonał w czasie 0:23.02,20. W kategorii wiekowej 16-18 lat zwyciężył Mateusz Więcko, który uzyskał czas 0:23.02,92.
Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary oraz posiłki regeneracyjne.
„Warto było przyjść!” – Tak mówili uczestnicy. Dzięki temu wydarzeniu można było sprawdzić stan kondycji fizycznej i świetnie się bawić. Szkoda tylko, że niewiele osób wzięło udział w tych zmaganiach.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

 

Natomiast w niedzielę (26.07.2015 r.) tenisiści rozegrali trzecią odsłonę Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Tym samym zbliżają się do ostatecznych rozstrzygnięć. Tym razem suwalskie korty odwiedzili tenisiści z Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Augustowa oraz oczywiście nie zawiedli Suwalczanie. Tak jak przed tygodniem, zwycięzcą okazał się Robert Usarek.
Wyniki końcowe:
I miejsce Robert Usarek (Suwałki) 10 pkt
II miejsce Piotr Matulewicz (Suwałki) 8 pkt
III miejsce Adam Cąkała (Suwałki) 6 pkt
IV miejsce Jacek Farbiszewski (Białystok) 5 pkt
V miejsce Karol Szymański (Suwałki) 4 pkt
VI miejsce Jarosław Skórka (Suwałki) 3 pkt
VII miejsce Grzegorz Kozłowski (Augustów) 2 pkt
VIII miejsce Patryk Aleksandrow (Suwałki) 1 pkt
IX-XII miejsce Michał Sobolewski (Suwałki), Sebastian Styba (Warszawa), Marcin Milewski (Suwałki), Wojciech Kopta (Kraków) 1 pkt

KLASYFIKACJA PO TRZECH TURNIEJACH

Ostatni turniej odbędzie się 8 sierpnia (sobota). Początek o godz. 9:00. Zapisy pod nr tel. 509 094 653. W międzyczasie 1 sierpnia (sobota) odbędzie się turniej tenisowy RECMAN CUP w kategorii open mężczyźni. Zapisy pod nr tel. 509 094 653 lub w dniu turnieju do godz. 8:30.
9 sierpnia tenisiści rozpoczną rywalizację deblową.

27 lipca 2015 12:07