„notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki


 „notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki to niezwykła uczta artystyczna, która odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia. Na miłośników kina i jego twórców czeka porcja filmowych wzruszeń, emocjonujących spotkań i rozmów. Tradycyjnie, osią imprezy będzie konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”, zwieńczony uroczystą galą.

„notofest” – Festiwal Filmowy Suwałki powstał z potrzeby szerzenia kultury oraz integracji środowisk twórczych. Na terenie najbardziej wysuniętego na północny wschód miasta Polski aranżujemy przestrzeń wymiany doświadczeń, z której będą mogli czerpać profesjonaliści, początkujący twórcy, a także miłośnicy sztuki filmowej.

 ”Zależy nam na tym, aby wspierać młodych twórców, a także przepiękny region, którym chcemy chwalić się w całym kraju. Naszą ambicją jest, by „notofest” nie był jedynie imprezą regionalną, ale osiągnął status wydarzenia ogólnopolskiego i na stałe zapisał się na kulturalnej mapie Polski. Wierzymy w to, że promocja ciekawego programu filmowego w kraju, sprawi że zainteresowanie regionem zdecydowanie wzrośnie.” – mówi Jacek Chodkiewicz – Dyrektor Festiwalu.

Sercem Festiwalu jest konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”, dedykowany wszystkim, którzy chcą być bliżej krótkich historii, czują w sobie nieodkryty talent i marzą, by zobaczyć swój film na dużym ekranie. W Jury konkursu w tym roku zasiądą: Kinga DębskaMarian Dziędziel oraz Arkadiusz Tomiak. Gościem specjalnym tegorocznej edycji „notofest” będzie Krzysztof Zanussi.

Ponadto, podczas Festiwalu, zaprezentujemy odważne i inspirujące, starannie wyselekcjonowane dzieła polskiej i zagranicznej kinematografii. Pokazom towarzyszyć będą liczne wydarzenia specjalne – m.in. spotkania i dyskusje z artystami, autorytetami w dziedzinie kinematografii. Dla początkujących filmowców przygotowaliśmy warsztaty z podstaw sztuki filmowej, na zaawansowanych czekają warsztaty scenariuszowe.

Punktem kulminacyjnym i jednocześnie podsumowującym „notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki będzie Gala Finałowa. To moment, w którym zaprezentowanych zostanie 8 filmów nominowanych do nagrody „notofest Grand-Prix”. „notofest” – Festiwal Filmowy Suwałki jest rozwijającą się imprezą cykliczną, której ambicją jest nie tylko szerzenie sztuki filmowej, ale także promocja pięknej Suwalszczyzny i całego województwa podlaskiego. Odbiorcami wydarzenia są mieszkańcy Podlasia oraz turyści odwiedzający Suwałki, miłośnicy sztuki filmowej oraz twórcy audiowizualni z całego kraju. Festiwal zakłada część branżową, warsztatową oraz przyjemne spędzenie czasu podczas nocnego kina plenerowego, zorganizowanego w samym centrum Suwałk – Placu im. Marii Konopnickiej.

23 lipca 2019 08:52