Ostatnia edycja „Suwalskiej ćwiartki”. W przyszłym roku półmaraton! Relacja z konferencji prasowej.


Dokładnie dwa miesiące dzielą nas od RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Tegoroczna edycja wydarzenia i zarazem ostatnia w dotychczasowej formule, odbędzie się 6 i 7 lipca 2019 r. W poniedziałek 6 maja 2019 r. w Hotelu LOFT 1898 r. odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi, podczas której zostały przedstawione powody zmiany koncepcji wydarzenia, plany związane z rozwojem imprezy, jak również zostali zaprezentowani nowi partnerzy projektu RESO Suwałki 10,5.

W spotkaniu prasowym wziął udział m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, pod którego honorowym patronatem od 2016 roku odbywa się miejskiego święto biegania. Podczas swojego wystąpienia podkreślił wymiar społeczny projektu, w którym dotychczas wzięło udział ponad 3,5 tys. biegaczy, w tym wielu suwalczan. RESO Suwałki 10,5 to przede wszystkim wydarzenie integrujące różne grupy wiekowe, społeczne, zawodowe.W zawodach biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym, którzy pokonują trasę biegu z rodzicami, młodzież szkolna, dorośli jak również seniorzy. Zawody są także działaniem integrującym pracowników suwalskich firm i nie tylko, bowiem w biegu każdego roku biorą udział przedstawiciele przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji społecznych. Na trasie z roku na rok gromadzi się coraz więcej kibiców, którzy swoim dopingiem tworzą niepowtarzalny klimat wydarzenia.

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę biegaczy startujących każdego roku w RESO Suwałki 10,5 oraz osób biegających w Suwałkach rekreacyjnie, można mówić o efekcie „Rozbieganych Suwałk”, podkreślił w swojej wypowiedzi Prezydent Miasta.

Za rok nocny półmaraton w Suwałkach!

O konieczności wprowadzenia zmian mówili Waldemar Borysewicz, Dyrektor suwalskiego OSiR-u oraz Bronisław Woźnialis, Prezes zarządu RESO Europa Service sp. z o.o., przedstawiciel sponsora tytularnego biegu. To jest ostatnia edycja, w którym biegacze będą rywalizować na dystansie 10,5 km w biegu głównym (Suwalska ćwiartka) oraz na 3,5 km (Suwalskie debiuty). Pierwszym z powodów jest osiągniecie zakładanych celów i wskaźników m.in. dotyczących rozpoznawalności imprezy i frekwencji. Suwałki przestały być białą plamą na biegowej mapie Polski. Ponadto analiza preferencji biegaczy jednoznacznie wskazuje na zainteresowanie dłuższymi dystansami. Dlatego też w przyszłym roku Suwałki dołączą do grona wielu miast-organizatorów biegu na dystansie półmaratonu (21,097 km). Biegiem towarzyszącym będzie bieg na 5 km.

Kolejnym z powodów jest potrzeba organizacji wydarzenia większego formatu i budowy jego marki na międzynarodowym rynku. Dzięki współpracy samorządu i biznesu taka szansa pojawia się właśnie już przyszłym roku. Nie ulega wątpliwości, że będzie to ciekawe wydarzenia, które doskonale wpisze się w obchody 300-lecia Suwałk.

Bieganie w rytmie bluesa

W tym roku do grona partnerów RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania dołączył Suwalski Ośrodek Kultury. O efekcie synergii współpracy miejskich jednostek i łączenia dwóch marek tj. Suwałki Blues Festiwal i RESO Suwałki 10,5 mówiła Alicja Andrulewicz, Dyrektor SOK-u. Tegoroczna edycja miejskiego święta biegania odbywa się na kilka dni przed SBF. Dlatego też na trasie biegu powstanie specjalna, muzyczna strefa kibicowania Suwałki Blues Festiwal, w której zagra bluesowy zespół. Będzie to doskonała promocja marki największej imprezy blusowej w Polsce.

Podczas konferencji prasowej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, organizatorem RESO Suwałki 10,5 a Suwalskim Ośrodkiem Kultury, organizatorem Suwałki Blues Festiwal.

ZWM BiegPełne Energii

W tegorocznej edycji wydarzenia prawdziwe święto biegania będą mieć najmłodsi biegacze. To za sprawą Zakładu Wyrobów Metalowych Dojnikowscy Sp. J., który został sponsorem Biegów Pełnych Energii. O współpracy z lokalnym biznesem w zakresie promocji aktywności wśród dzieci i młodzieży mówiła podczas konferencji prasowej Emilia Dojnikowska -Michalska, wspólnik w ZWM Dojnikowscy Sp. J. i zapalona biegaczka.

Dzięki wsparciu firmy ZWM najmłodsi uczestnicy miejskiego święta biegania otrzymają wyjątkowe medale, sportowe koszulki oraz niespodzianki, które będą czekać na mecie biegu. Dziś, 6 maja, ruszyły zapisy do tego wyjątkowego biegu (zapisy na stronie www.resosuwalkibieg.pl).

W spotkaniu prasowym wziął udział również Bartłomiej Osior, znany biegacz, trener biegania, ambasador RESO Suwałki 10,5- Miejskiego Święta Biegania. W swoim wystąpieniu zachęcił suwalczan do biegania i do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia.

Przypominamy, iż tegoroczna edycja RESO Suwałki 10,5 odbędzie się 6 i 7 lipca. W sobotę 6 lipca odbędą się biegi w ramach rywalizacji sportowej. Natomiast następnego dnia odbędzie się bieg śniadaniowy pn. „Bieg na wyspę”, który będzie miał charakter happeningu, a zakończy go wspólne śniadanie i integracja środowiska biegowego na wyspie na zalewie Arkadia.

6 maja 2019 15:16