Patrioci pobiegli ulicami Suwałk dla Niepodległej!


313 uczestników znalazło się na liście startowej tegorocznego Suwalskiego Biegu Niepodległości. Uczestnicy Biegu Patriotów, Biegu Małych Patriotów oraz Marszu Patriotów (Nordic Walking) wyruszyli tuż po godzinie 13:20 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym odbywały się oficjalne uroczystości z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości. Na mecie zlokalizowanej przy hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” na wszystkich uczestników biegu czekali dopingujący kibice i okolicznościowe medale.

W Biegu Patriotów rywalizację podjęło 170 zawodników. Z opinii biegaczy wynika, że trasa biegu i warunki pogodowe sprzyjały biciu rekordów życiowych. Zwycięzcą biegu został Jakub Pigiel z Gołdapi, uzyskując tym samym rewelacyjny czas 17:06. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Tadeusza Walendykiewicza, a podium wśród mężczyzn uzupełnił Łukasz Drażba.

Zaciętą rywalizację prowadziły również Panie. W Biegu Patriotów wystartowało 41 kobiet, z których to pierwsza linię mety przekroczyła Marzena Łaskowska z Olecka. Walka o drugą pozycję toczyła się do ostatnich metrów, gdyż o wyniku końcowym zadecydowało zaledwie 8 sekund! Finalnie, nagrodę za drugie miejsce odebrała Sylwia Sznurkowska, a puchar za trzecie miejsce wzniosła w górę Monika Popowska.

Najlepszym Suwalczaninem został Tadeusz Walendykiewicz, a najlepszą Suwalczanką Sylwia Sznurkowska. Co ciekawe, w tegorocznej edycji wydarzenia obaj zawodnicy mieli okazję stanąć na podium więcej niż jeden raz!

W ramach Suwalskiego Biegu Niepodległości po raz drugi zorganizowany został Quiz Historyczny, połączony z losowaniem nagród. Warunkiem do odebrania upominku było udzielenie poprawnej odpowiedzi na zadane przez prowadzącego pytanie z zakresu historii Polski. Gry planszowe nawiązujące do tradycji i historii naszego kraju, a także ciekawe publikacje patriotyczne – to tylko niektóre pozycje, o które mogli pokusić się uczestnicy quizu.

WYNIKI SUWALSKIEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

Pełna relacja zdjęciowa pojawi się w przeciągu kilku najbliższych dni na naszej stronie facebookowej.

KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN:

  1. Jakub Pigiel (17:06)
  2. Tadeusz Walendykiewicz (18:05)
  3. Łukasz Drażba (18:20)

KLASYFIKACJA KOBIET:

  1. Marzena Łaskowska (20:55)
  2. Sylwia Sznurkowska (21:03)
  3. Monika Popowska (21:39)

NAJLEPSZY SUWALCZANIN:

Tadeusz Walendykiewicz (18:05)

NAJLEPSZA SUWALCZANKA:

Sylwia Sznurkowska (21:03)

KLASYFIKACJA SŁUŻB MUNDUROWYCH:

  1. Tadeusz Walendykiewicz (18:05)
  2. Mateusz Wielgus (19:32)
  3. Paweł Giczewski (19:40)

11 listopada 2022 17:25