Reprezentacja Polski wraca z sześcioma medalami!


Zakończyły się modelarskie Mistrzostwa Europy Juniorów oraz Mistrzostwa Świata Open we francuskim  Moncontour du Poitou. Po tygodniowych zmaganiach sportowych Polacy wracają z koszykiem medali!

Po wielu lotach dogrywkowych w każdej z klas:

  • F1A – Jarosław Jeziorny, Michał Słyś, Michał Śliwiński,
  • F1B – Stanisław Skibicki, Adam Krawiec, Daniel Cimochowski,
  • F1C – Mariusz Gąsiorowski, Marek Roman i Edward Burek

biało-czerwona kadra seniorska ostatecznie w klasyfikacji generalnej stanęła na podium z brązowym medalem i tytułem Drużynowego II Wicemistrza Świata.

Z kolei Juniorzy konsekwentnie realizowali stały fragment gry. F1A Junior (holowane modele swobodnie latające) w osobach: Oliwia Danilewicz, Tymon Niezborała, Tomasz Jeziorny, Marcel Mandziak zakończyli drugi dzień zawodów srebrnym medalem drużynowym i tytułem Drużynowego Wicemistrza Europy.

W kolejnym dniu zmagań F1B Junior (modele z napędem gumowym) Oliwia Danilewicz, Oliwia Szturgulewska i Tomasz Jeziorny zdobyli Drużynowego Mistrza Europy i cały zespół sięgnął po najwyższe trofeum. Ten dzień był bardzo owocny w sukcesy, bowiem tego samego dnia Oliwia Szturgulewska indywidualnie wywalczyła tytuł II Wicemistrza Europy i brązowy medal. W klasyfikacji kobiet Oliwia Szturgulewska została Mistrzynią Europy ze złotym krążkiem, a Oliwia Danilewicz została Wicemistrzynią Europy z krążkiem srebrnym.

Szczęście i radość nie mają końca, gdyż z bilansem sześciu medali na koncie biało-czerwona reprezentacja Juniorów i Seniorów bezpiecznie wróciła do kraju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

Źródło i zdjęcia: Aeroklub Polski

25 sierpnia 2023 08:39