Sportowy Weekend #4 – końcówka tygodnia z prawdziwego zdarzenia


Zbliżamy się do końca miesiąca i tym samym rozpoczynamy ostatni styczniowy Sportowy Weekend! Przed nami cała gama wydarzeń, na których bez wątpienia warto „zawiesić oko”. Czekają nas zarówno piłkarskie, jak i siatkarskie emocje. Co więcej, do batalii wkraczają suwalscy badmintoniści, którzy stawiają przed sobą wysokie ligowe cele. Nie zapominajmy o zbliżającej się Stacji Pogodne Suwałki – bieg karnawałowy „Zimowa Piątka” i zimowy Nordic Walking „Suwałki Marsz!” rozgrzeją wszystkich uczestników w czasie trwającej zimowej aury.

 

Kto sięgnie po punkty w derbach gmin?

Już dziś (wyjątkowo o godzinie 17:00) rozbrzmi pierwszy gwizdek arbitra, rozpoczynający tym samym VIII kolejkę RESO Suwałki Football League. Po ostatniej kolejce, w której byliśmy świadkami wielu znakomitych spotkań możemy spodziewać się zaciętej gry i wielu nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czy obecny lider rozgrywek – Opakowania Kartex Suwałki – utrzymają pozycję i pokonają drużynę z Sejn? Jak tym razem zaprezentują się młodzi piłkarze SALOS-u w konfrontacji z rozpędzonym po trzech zwycięstwach z rzędu Szkarnulis Team Sejny? W końcu, jak strata pozycji lidera wpłynie na zawodników Euromaster Gniedziejko, przed którymi spotkanie z coraz lepiej prezentującą się drużyną Alex Szklarz? Przekonamy się dzisiejszego wieczoru!

Terminarz:

17:00 Porta Active Team – 14. PPPanc Decco Suwałki

17:30 Verta Suwałki – Technika Grzewcza „ZUH”

18:00 Skupski Team Sejny – Opakowania Kartex Suwałki

18:30 Gmina Puńsk – Gmina Suwałki

19:00 Euromaster Gniedziejko – Alex Szklarz

19:30 SALOS Suwałki – Szkarnulis Team Sejny

 

Odegrać się za porażkę w Suwałkach

Zaledwie pół godziny po rozpoczęciu piłkarskich zmagań, do sportowej rywalizacji przystąpią siatkarze Ślepska Malow Suwałki. W ramach 18. kolejki PlusLigi w nowej hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga 63 zmierzą się z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom.  Zważywszy na sąsiednie miejsca w tabeli obu ekip, możemy spodziewać się naprawdę wyrównanego spotkania. Co więcej, do zespołu z Radomia dołączył nowy doświadczony rozgrywający, 28-letni Rosjanin Aleksandr Woropajew. Były brązowy medalista rosyjskiej SuperLigi będzie chciał pokrzyżować plany biało-niebieskiej armii, jednakże my trzymamy kciuki za kolejne ligowe punkty podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 i będzie transmitowane na antenie PolsatSport.

 

Ekstraliga wkracza w decydującą fazę

Ekstraliga badmintona wkracza w decydującą fazę. Rywalizacja w ramach III kolejki może mieć kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli. Kluby szukają wobec tego wzmocnień w trwającym oknie transferowym, dlatego warto wypatrywać nowych nazwisk na listach startowych.

W czasie weekendowych zmagań w LOTTO Ekstralidze suwalscy badmintoniści rozegrają mecze z zawodnikami reprezentującymi kluby Politechniki Gdańskiej i Spartakusa Niepołomice. Wszystkie spotkania będą transmitowane na żywo pod adresem: https://tiny.pl/9j4k1

Zaczynamy w niedzielę od godziny 10:00 w hali sportowej OSiR. Wstęp wolny!

 

Zimowe bieganie i maszerowanie nad Zalewem Arkadia

Niedziela to również drugi dzień Stacji Pogodne Suwałki. O godzinie 13:00 nad suwalskim Zalewem Arkadia zameldują się biegacze i kijkarze, spragnieni sportowej rywalizacji. Uczestnicy „Zimowej Piątki” będą mieli do pokonania dystans około 5 kilometrów, podczas gdy pasjonaci zimowego Nordic Walking „Suwałki Marsz!” zakończą rywalizację po jednym okrążeniu akwenu, co odpowiada długości 1,7 kilometra. Na najlepszych czekają okazałe puchary i atrakcyjne nagrody! Ponadto biegacze, którzy poczują magię karnawału i wystartują w przygotowanych przez siebie karnawałowych stylizacjach, mogą liczyć na ekstra upominki w dodatkowej klasyfikacji.

28 stycznia 2022 14:31