Srebrny medal suwalskiego boksera


img_2327

W dniach 3-6 listopada w ramach XXV Turnieju Miast Kopernikańskich odbył się Puchar Polski Kadetek oraz Puchar Polski Kadetów w boksie (Grudziądz). W rywalizacji kobiet udział wzięło 27 klubów – 42 kadetki, mężczyzn 44 kluby – 84 kadetów.

Maciej Suchwałko, podopieczny trenera Pawła Pasiaka wywalczył srebrny medal w wadze 80 kg. Piętnastoletni zawodnik sekcji bokserskiej OSiR w Suwałkach po raz kolejny znalazł się w finale tak dużej ogólnopolskiej imprezy, udowadniając tym samym, iż jest zawodnikiem rokującym na duże sukcesy w przyszłości. Kolejnym startem Maćka w reprezentacji województwa będzie mecz Polska (Podlasie) – Litwa (Kowno). W niedzielę, 13 listopada przed łomżyńską publicznością zaprezentują się także zawodnicy: Tiger Łomża, Hetman i Cristal Białystok, UKS Boxing Sokółka oraz UKS Unia Hajnówka.

W Pucharze Polski wystartowali także Martyna Karpińska i Bartosz Burzyński, którzy tym razem nie odnieśli sukcesu, jednakże rywalizacja z zawodnikami z całej Polski pozwoliła na zdobycie cennego doświadczenia.

 

 

9 listopada 2016 09:02