SuWalking w Szelmencie


DSC_1996

Już po raz trzeci w trakcie trwających wakacji odbyła się piesza wycieczka z wykorzystaniem sprzętu do nordic walking (projekt „SuWalking”). Tym razem celem środowej (05.08.2015 r.) wyprawy był Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment” – nowoczesny kompleks sportowy umiejscowiony 15 km na północ od Suwałk, na pograniczu gmin Jeleniewo i Szypliszki.

Podczas pobytu ta terenie Ośrodka, każde dziecko mogło zrealizować swoje najśmielsze marzenia. Dla tych, którym nie w smak były przyziemne zabawy do dyspozycji były nowo otwarte atrakcje, a wśród nich park linowy i ścianka wspinaczkowa.

Dzieci obejrzały także ekspozycję sportów zimowych „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”, w której zebrano liczne eksponaty, m. in. narty olimpijskie i replikę złotego medalu olimpijskiego z 1972 r. Wojciecha Fortuny, kombinezon Adama Małysza, narty Marusarza i wiele innych cennych eksponatów.
Po wspinaczkowych zmaganiach grupa udała się do pobliskich Becejł. Podczas pobytu na miejscowej plaży nie mogło zabraknąć gry w piłkę siatkową oraz frisbee. Ostatnią wyprawę w ramach projektu „SuWalking” zakończył obiad oraz słodki deser.

6 sierpnia 2015 10:03