Zmagania tenisowe na najwyższym poziomie!


Miniony weekend obfitował nie tylko w obchody 57. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka. Na kortach ceglanych zlokalizowanych przy ulicy Wojska Polskiego 17 odbył się turniej tenisa ziemnego Importex Cup, zorganizowany w ramach 3 edycji Pucharu Polskiej Ligi Tenisa 2021. Sponsorem tytularnym wydarzenia było Centrum Ceramiki Budowlanej Importex- PSB Mrówka Piotr Czernialis. Pula nagród w turnieju wynosiła 7500 złotych, co zachęciło do wzięcia udziału nie tylko pasjonatów białego sportu z Suwałk i okolic, ale też doświadczonych weteranów, odnoszących sukcesy w Polsce i zagranicą.

W sobotę 11 września rozegrano mecze fazy grupowej, natomiast 12 września najlepsi tenisiści rozpoczęli batalię o wielki finał. Poziom prezentowany przez zawodników sięgał zenitu. W typowaniu roli faworyta przez widzów nie było jednoznaczności.

W wielkim finale spotkali się Tomasz Moczek i Paweł Dzikiewicz. Ostatecznie lepszą dyspozycję zaprezentował ten pierwszy, sięgając jednocześnie po mistrzostwo Importex Cup Suwałki 2021 .Tytuł najlepszego Suwalczanina przypadł Adamowi Cąkale. Nagrodę zasponsorował Gabinet Podologiczny Anna Prolejko. Co więcej, Pan Adam został też najstarszym zawodnikiem turnieju. Najmłodszym uczestnikiem okazał się Fryderyk Prelewicz.

WYNIKI :

ZWYCIĘZCA : Tomasz Moczek
FINALISTA : Paweł Dzikiewicz
PÓŁFINALIŚCI : Grzegorz Sołtys, Piotr Dzikiewicz
ĆWIERĆFINALIŚCI : Szymon Wrzyszcz, Mateusz Matyczak, Kacper Ziętkowski, Tomasz Szyszkowski

13 września 2021 12:07