14. Dywizjon mistrzem TOP LIGI


Emocję już opadły, więc czas na podsumowanie ostatniej kolejki oraz zakończenia Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Suwałki Top Liga 2019. Zanim wyniki i wyróżnienia to przypomnijmy co działo się w środę 19 czerwca, a emocji było dużo.

Euromet – Gmina Suwałki

Pierwsze spotkanie to pojedynek Eurometu, któremu zwycięstwo dawało miejsce na podium i Gminy Suwałki, która w przypadku zwycięstwa oraz pomyślnych rozstrzygnięć innych meczów mogła powalczyć o brązowe medale. Początek meczu to dominacja Gminy i bramka Damiana Sobolewskiego – najskuteczniejszego strzelca tej drużyny. Jednak po niemrawym początku ekipa w czerwono czarnych koszulkach zrozumiała, że ich upragniony cel się oddala i ruszyła do ataku czego efektem był gol Andrzeja Kubraka. Druga połowa to już mądra postawa Eurometu oraz dwie strzelone bramki i świętowanie pewnego medalu Top Ligi.

Porta Active Team – Rospuda Filipów

Następnie na boisko wybiegli zawodnicy Porty Active Team i Rospudy Filipów, która chciała zdobyć pierwsze punkty w tegorocznej lidze. Chodź wiemy, że zawodnicy z Filipowa umiejętności posiadają ale niejednokrotnie brakowało im szczęścia. Tym razem się udało, bramki Michała Żukowskiego i Pawła Fajkowskiego pozwoliły odnieść zwycięstwo i zdobyć upragnione punkty. Wygrana byłaby na pewno wyższa ale trzeba tu podkreślić kapitalną dyspozycję bramkarza Porty Active Team – Daniela Siermińskiego którego parady wielokrotnie były oklaskiwane przez zgromadzonych kibiców.

14. Dywizjon – Ar-Tir

Godzina 19.00 to ta na którą czekali wszyscy kibice. Właśnie ten mecz miał dać odpowiedź na pytanie, kto wzniesie do góry zwycięski puchar? 14. Dywizjon kontra Ar-tir, Wojskowym wystarczał remis, natomiast ci drudzy potrzebowali zwycięstwa. Ten mecz to były typowe szachy. Jedni i drudzy grali bardzo mądrze taktycznie i przede wszystkim zabezpieczali tyły. Druga połowa to już bardziej odważna gra Ar-Tiru, których do boju zagrzewała spora grupa kibiców. Mimo kliku szans 14. Dywizjon pokazał, że mądra gra zespołowa przynosi efekty i to oni mogli cieszyć się ze „zwycięskiego” remisu i świętować kolejny tryumf w rozgrywkach organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach (dla przypomnienia zdobyli oni dwukrotnie mistrzostwo RESO Suwałki Football Legue).

Szkarnulis Team – Technika Grzewcza „ZUH”

Na zakończenie rozgrywek Szkarnulis Team podjął Technikę Grzewczą ZUH, mecz od początku obfitował w szybkie wymiany i akcje. Jedni i drudzy chcieli na zakończenie rozgrywek dopisać sobie 3 punkty i zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Jednak 3 bramki Adriana Łejmela plus bramka z rzutu karnego Patryka Sobolewskiego dały zwycięstwo ekipie z Sejn. Na pewno trzeba podkreślić po raz kolejny wspaniałą dyspozycję Łukasza Wysockiego strzelca dwóch bramek dla pokonanego zespołu.

Podsumowanie TOP LIGI

Po zakończeniu nastąpił czas na podsumowanie i wręczenie pucharów, upominków i wyróżnień. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Eurometu, beniaminek rozgrywek organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Drugie miejsce przypadło drużynie Ar-Tiru, która zdecydowanie lepiej czuje się na orliku niż w hali i do końca liczyła się w walce o mistrzostwo. Tytuł Mistrza Suwałki Top Liga przypadł 14. Dywizjonowi, zespół ten udowodnił po raz kolejny, iż mimo kontuzji, które wykluczyły niektórych zawodników to ma niezwykle wyrównany skład i że gra zespołowa to klucz do zwycięstwa. Drużynę w obecnych rozgrywkach reprezentowali: B. Barwicki, K. Piaścik, T. Jarząbski, R. Dochód, I. Legenzow, P. Stasiński, D. Dorochowicz, M. Knoch, S. Kamiński, R.S aładonis, T. Bajko. Troje zawodników otrzymało wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Paweł Stasiński z 14. Dywizjonu, najlepszym bramkarzem – Paweł Rejmontowicz z Ar-Tiru a najlepszym zawodnikiem – Radosław Pachała z Eurometu.

Wyniki VIII kolejki TOP LIGI

EUROMET – GMINA SUWAŁKI 3:1
Bramki: A.Kubrak, T.Czyżyk, A.Taraszkiewcz – D.Sobolewski
PORTA ACTIVE TEAM – ROSPUDA FILIPÓW 1:2
Bramki: M.Mościński – M.Żukowski, P.Fajkowski
14 DYWIZJON – AR-TIR 0:0
SZKARNULIS TEAM – TECHNIKA GRZEWCZA ZUH 4:3
Bramki: A.Łejmel x3, P.Sobolewski – Ł.Wysocki x2, D.Parafinowicz

TABELA TOP LIGI

MIEJSCENAZWA DRUŻYNYMLPZRPBR.S.BR.ST.RB
1 14. DYWIZJON 71651124420
2AR-TIR71442116106
3EUROMET71442114113
4SZKARNULIS TEAM71233118153
5GMINA SUWAŁKI
7822319172
6 TECHNIKA GRZEWCZA „ZUH”772141314-1
7 PORTA ACTIVE TEAM
74115924-16
8 ROSPUDA FILIPÓW 73106624-18

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy strzelec: Paweł Stasiński (14. Dywizjon)
Najlepszy bramkarz: Paweł Rejmontowicz (Ar-Tir)
Najlepszy zawodnik: Radosław Pachała (Euromet)

24 czerwca 2019 07:30