Suwałki Arena


 

oferta współpracy

Hala sportowo-widowiskowa Suwałki Arena, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego przy ul. Zarzecze 26. Jest to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w woj. podlaskim.

Powierzchnia użytkowa Suwałki Arena to ponad 6600 m². Hala o wysokości 12,8 m ma powierzchnię sportową wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2121 miejsc. Do wykorzystania jest także sala treningowa (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Inwestycja zrealizowana została przez Miasto Suwałki przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na co dzień hala sportowa przy ul. Zarzecze 26 jest obiektem, w którym swoje spotkania w ramach polskiej ligi siatkówki mężczyzn PLUSLIGI w roli gospodarza rozgrywają siatkarze drużyny MKS Ślepsk Malow Suwałki. Bilety na spotkania suwalskich siatkarzy do nabycia online na stronie klubu (TUTAJ).

Obiekt udostępniany jest szkołom, osobom indywidualnym, firmom, do prowadzenia zajęć sportowych, treningów, organizacji zawodów sportowych i imprez rekreacyjnych. Pełni również rolę sali widowiskowo – koncertowej na 2121 miejsc siedzących dla widzów.

Wszystkie zainteresowane wynajmem osoby prosimy o pisemną informację z propozycją i krótką charakterystyką zaplanowanego wydarzenia.


 

HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA
„SUWAŁKI ARENA”
ul. Zarzecze 26
16-400 Suwałki