O nas


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach funkcjonuje na podstawie uchwały nr XXI/207/99 Rady Miejskiej w Suwałkach z dnia 22 grudnia 1999 r. w sprawie reorganizacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach i zmiany prowadzenia gospodarki finansowej oraz nadanego Statutu  i Regulaminu Organizacyjnego

Misja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach

Misją Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach jest dążenie do najwyższego, profesjonalnego poziomu świadczonych usług zarówno w obszarze działalności sportowej, jak również w propagowaniu aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców. Oprócz organizowanych wydarzeń sportowych oferujemy usługi hotelarskie (Hostel Wigry, Przystań Stary Folwark), wynajem obiektów sportowych (stadion piłkarski, stadion lekkoatletyczny, korty tenisowe ceglane oraz trawiaste, hala sportowa, pływalnia, siłownia) oraz prowadzimy wypożyczalnię rowerów i sprzętu wodnego.

Sekcje sportowe Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach

Ośrodek Sportu i Rekreacji przykłada niezwykle dużą wagę do krzewienia kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży. Prowadzone przez nas sekcje – bokserska, żeglarska (żeglarstwo wodne i lodowe) oraz modelarska (modelarstwo lotnicze) cieszą się ogromną popularnością. W zajęciach prowadzonych przez doświadczonych i utytułowanych instruktorów i trenerów udział bierze blisko sto młodych osób. Poza pasją, pożytecznym spędzaniem czasu wolnego oraz prawidłowym rozwojem psychofizycznym zawodnicy wkraczają w świat sportu wyczynowego. Świadczą o tym przede wszystkim osiągane przez nich wyniki. Nasi zawodnicy są wiodącymi postaciami nie tylko w Mistrzostwach Polski, ale równie wielkie sukcesy osiągają w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach od 2011 roku do dzisiaj pozostaje Waldemar Borysewicz.
W czterdziestoletniej historii Ośrodkiem zarządzało pięciu dyrektorów: Lech Nowikowski (1975-1991), Jarosław Bolanowski (1991-2003), Zdzisław Siemaszko (2003-2005), Zbigniew Wisiecki (2005-2011), Waldemar Borysewicz (2011- do chwili obecnej).