14. Dywizjon w pełnej gotowości! Zapowiedź II kolejki Suwałki TOP LIGA


W najbliższy piątek (10.05.2019 r.) tj. po dwutygodniowej przerwie, na boisku przy ul. Hamerszmita 11 zostanie rozegrana II kolejka amatorskiej ligi piłki nożnej Suwałki TOP LIGA.

14. Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – PORTA ACTIVE TEAM

W czterech zaplanowanych spotkaniach najciekawiej zapowiada się pojedynek 14. Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z PORTA ACTIVE TEAM. Pomijając pauzę w pierwszej kolejce, dla „wojskowych” będzie to prawdziwy debiut, bowiem drużyna nie występowała do tej pory w rozgrywkach organizowanych na sztucznej murawie przez suwalski OSiR. Przed tym meczem nikt nie jest w stanie ocenić potencjału tego zespołu. Zdaje się, że obrona tytułu mistrzowskiego ligi halowej w sezonie 2018/2019 nie będzie mieć znaczenia w rozgrywkach na „zielonej’ murawie. Dlatego też pierwszy mecz 14.Dywizjonu odpowie czy ten zespół będzie zaliczany do grona faworytów Suwałki TOP LIGA, w szczególności, że ich najbliższy przeciwnik w I kolejce rozgrywek pokazał się z bardzo dobrej strony i nie przypominał zespołu, który jeszcze w lutym zajął 12 miejsce w lidze halowej.

AR-TIR – BLACKOUT

Ciekawie zapowiada się również pojedynek AR-TIR z BLACKOUT. W pierwszej kolejce drużyna, której kapitanem jest Michał Tumialis, wygrała wysoko (3:0) z Rospudą Filipów. Natomiast ich piątkowy przeciwnik przegrał 4:0 z EUROMETEM. Dlatego też zawodnicy BLACKOUT będą chcieli udowodnić, iż pierwsze spotkanie było typowym wypadkiem przy pracy i nie będzie miało wpływu na ich postawę w dalszej części rozgrywek.

Rospuda Filipów – Szkarnulis Team

W piątkowe popołudnie zmierzą się również Rospuda Filipów i Szkarnulis Team. Niestety zespół z Sejn przystąpi do tego pojedynku bez swojego najważniejszego ogniwa – Piotrka Leszczyńskiego, który w meczu ligi okręgowej w Korycinie uległ poważnej kontuzji. Jest przesądzone, że kapitana Pomorzanki Sejny nie zobaczymy w tym sezonie zarówno na boiskach w rozgrywkach Podlaskiego Związku Piłki Nożnej jak i w TOP LIDZE. Piotrkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, bo o jego formę możemy być spokojni.

Nieobecność Piotrka Leszczyńskiego będzie chciała wykorzystać Rospuda, która I kolejkę zaczęła falstartem. Jednak na przeszkodzie może stanąć świetnie dysponowany Patryk Sobolewski, który w I kolejce popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, powstrzymując strzały m.in. swojego brata Damiana.

Technika Grzewcza „ZUH” – Gmina Suwałki

W II kolejce dojdzie do pojedynku Technika Grzewcza „ZUH” z Gminą Suwałki. W zespole prowadzonej przez Marcina Czyżyka do pełnej dyspozycji powinien powrócić już Krzysztof Kulesza, który również w rozgrywkach na „ORLIKU” pokazuje swój nieprzeciętny instynkt i strzeleckie umiejętności. Na pewno w tym spotkaniu sprawdzi dyspozycję Kamila Szczeciny, który dwoił się i troił w pojedynku z PORTA ACTIVE TEAM, jednak nie wystarczyło to do zdobycia co najmniej punktu w tym meczu. Szansę rehabilitacji będzie mieć również Łukasz Wysocki, który w tym meczu zmarnował znakomitą okazję na zdobycie wyrównującej bramki.

W piątek pauzować będzie lider tabeli po I kolejce, czyli drużyna EUROMETU.

Mecze najbliższej serii spotkań rozpoczną się o godz. 18:00.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy do kibicowania!

MIEJSCENAZWA DRUŻYNYMLPZRPBR.S.BR.ST.RB
1EUROMET13100404
2AR-TIR13100303
3PORTA ACTIVE TEAM13100101
4GMINA SUWAŁKI11010220
4SZKARNULIS TEAM11010220
6TECHNIKA GRZEWCZA „ZUH”1000101-1
7ROSPUDA FILIPÓW1000103-3
8BLACKOUT1000104-4
914. DYWIZJON00000000

8 maja 2019 22:02