20 lat Suwałk w Unii Europejskiej – majówka w strefie sportu!


1 Maja 2024 roku – to już 20 lat Polski (w tym Suwałk) w Unii Europejskiej. Z tej okazji na Bulwarach nad rzeką Czarną Hańczą zorganizowano „Suwalską Majówkę Europejską”.

 Dzięki środkom z Unii Europejskiej Polska i Suwałki stały się pełnoprawnym europejskim partnerem, który nie ma się czego wstydzić. Przez te dwie dekady tylko jako Miasto zrealizowaliśmy 99 projektów na łączną kwotę prawie 921 mln zł. Dofinansowanie unijne sięgnęło blisko 563 mln zł. Dzięki naszym kolejnym planom ta suma na pewno jeszcze wzrośnie – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, podczas otwarcia wydarzenia.

To dzięki środkom unijnym wybudowano tak potrzebną naszemu miasta obwodnicę. Aquapark, nowoczesna sala koncertowo-teatralna, obiekty sportowe i wiele wyremontowanych i wykonanych ulic, jak: Reja, 24 Sierpnia, Wigierska, czy ulice wchodzące w tzw. trasę wschodnią.  Za pieniądze z Unii powstały Bulwary wraz z budynkiem Galerii Sztuki Stara Łaźnia, zmodernizowano przedszkola i szkoły, a także zakupiono nowoczesny tabor autobusowy.

Podczas Suwalskiej Majówki Europejskiej funkcjonowała strefa aktywności „Sportowe Miasto” przygotowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Suwalczanie i przybyli do miasta goście uczestniczyli m.in. w konkursie żonglerki piłkarskiej i zwisu na drążku, gry w Teqball, SubSoccer, SpeedBall oraz piłkarzyki. Była to dobra okazja do spróbowania swoich sił w sztukach walki z sekcją bokserską OSiR i Centrum Sportów Walki Berserker’s Team Suwałki. Obecni byli również zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki, którzy wspierali młodych adeptów sportu w przygotowywaniu własnych modeli samolotów.

6 maja 2024 09:10