Każdy przejechany kilometr przybliża miasta do Pucharu


Prezentacja pucharu Rowerowej Stolicy Polski

Za nami pierwszy tydzień rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Każdy przejechany kilometr przybliża miasta – uczestników do zdobycia tytułu najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Obecnie Suwałki znajdują się na pierwszym miejscu w województwie podlaskim i 12 miejscu na 44 miasta zgłoszone do rywalizacji. W wewnętrznej rywalizacji Miasta Suwałki najwięcej kilometrów wykręcił Pan Tomasz i z wynikiem 716 kilometrów zajmuje pierwsze miejsce, na drugim miejscu jest Pan Zbigniew – zeszłoroczny tryumfator wśród mieszkańców Suwałk. Wśród Pań na czele znajduję się Pani Katarzyna, która przejechała 414 km.

Wewnętrzna rywalizacja Miasta o cenne nagrody do wygrania

Przypomnijmy, iż Miasto Suwałki i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wprowadzili dodatkowe klasyfikacje w rywalizacji za pomocą aplikacji Rowerowa Stolica Polski.

Szkoły, w tym nie tylko uczniowie, nauczyciele, czy też pracownicy administracji, ale także rodzice i szeroko rozumiana „społeczność szkolna”, będą mogli wygrać nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego (od 2 do 5 tys. złotych). Na grupy nieformalne, które zarejestrują się w specjalnej aplikacji, a także dla najbardziej aktywnych rowerzystów w kategoriach indywidualnych czekają równie atrakcyjne nagrody!

Rowerowa rywalizacja nie ma granic o oznacza, że zbierać kilometry dla swojego miasta można jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek na świecie. Zachęcamy, więc do zainstalowania dedykowanej aplikacji i „kręcenia” kilometrów na rzecz Suwałk!

 

7 września 2020 12:13