Biegowy weekend w Suwałkach!


RESO Suwałki 10,5 - biegacze na czerwonym dywanie przed metą

W pierwszy weekend lipca, po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią, na ulicach Suwałk ponownie pojawią się biegacze. Miejskie święto biegania, którego organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, rozpocznie się w piątek (2 lipca) i zakończy w niedzielę (4 lipca). W trakcie 3-dniowej imprezy biegowej, której centrum będzie Zalew Arkadia, w programie znalazły się także inne atrakcje a wśród nich: zumba, strefy promujące zdrowy styl życia, animacje dla dzieci, koncert i kino plenerowe.

Piątkowa rozgrzewka. Trwają jeszcze zapisy!

Weekendowe bieganie rozpocznie się już w piątek. W ramach tzw. rozgrzewki przed sobotnim półmaratonem odbędzie się „Bieg na 5”. Jego współorganizatorem będzie Radio 5, które w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia działalności.

O godz. 20:00 uczestnicy biegu wystartują z plaży nad Zalewem Arkadia i pobiegną ul. 24 sierpnia, Kościuszki, Mickiewicza oraz bulwarami nad Czarną Hańczą. Na pokonanie trasy liczącej 5 km będą mieć 50 minut. Tuż po biegu, w strefie chillout-u, która zostanie przygotowana na Suwałki Beach Arenie, odbędzie się koncert.

Natomiast organizatorzy zapraszają już od godziny 18:00, gdzie na terenach rekreacyjnych na mieszkańców czekają atrakcje m.in. zumba, animacje dla dzieci oraz strefy tematyczne.

Do biegu na 5 km można się jeszcze zapisać w Biurze Zawodów, Suwałki Arena ul. Zarzecze 26 w godz. 12:00-19:00.

Biegi dla dzieci, wieczorny półmaraton i after party na plaży.

Na sobotnie popołudnie zaplanowano biegi dla dzieci, których współorganizatorem będzie znana z działalności społecznej Hurtownia Elektryczna Elekromil. Biegi Pełne Energii, bo taką nazwę mają biegi dla najmłodszych, będą jednym z elementów obchodów 30-lecia działalności suwalskiej firmy. Tutaj także trwają zapisy, ale należy pamiętać, że z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, liczbą miejsc w porównaniu z poprzednimi latami jest mocno ograniczona. Początek o godz. 17:00, ale należy pamiętać, iż wcześniej trzeba pojawić się w biurze zawodów, które będzie mieścić się w Suwałki Arenie (ul. Zarzecze 26).

Na uczestników biegu, oprócz wielkich sportowych emocji, czekają wspaniałe medale, kolorowe workoplecaki oraz słodki poczęstunek.

Po biegach dla dzieci, które tradycyjnie rozpoczną przedszkolacy, na terenach rekreacyjnych odbędą się animacje, a także konsultacje w różnych strefach tematycznych przygotowanych m.in. przez PWSZ, PCK, MELIUS.

Jednak o 20:00 cała uwaga będzie skupiona na uczestnikach półmaratonu. Tegoroczny bieg, któremu patronuje RESO Europa Service sp. z o.o., wspierający miejskie święto biegania od 2016 roku, będzie tak naprawdę wprowadzeniem do tego, co wydarzy się za rok. Niestety pandemia i obowiązujący stan prawny zmusiły organizatorów do rezygnacji z wielu atrakcji zaplanowanych na I edycję półmaratonu. Stąd w komunikacji pojawia się termin „intro” sygnalizujący, że jest to namiastka tego, czego mogą oczekiwać biegacze w czasie po pandemii.

Uczestnicy wieczornego półmaratonu na pokonanie ponad 21 km będą mieli 3 godziny. Tuż po biegu i dekoracji najlepszych zawodników odbędzie się after party w klimacie plażowym. Poprowadzą go suwalscy DJ-e, którzy podobnie jak biegacze przez trwająca pandemię mieli ponad roczną przerwę. Impreza na plaży zakończy sobotni drugi dzień miejskiego święta biegania.

W niedzielę poranny jogging zakończony śniadaniem

Jest już tradycją, że w niedzielny poranek odbywa się bieg śniadaniowy. W tym roku współorganizatorem wydarzenia jest suwalska firma KARTEX, która zaprasza wszystkich uczestników biegu na wyspę na Zalewie Arkadia, gdzie będzie czekała pyszna suwalska jajecznica. Jak mówią uczestnicy biegu śniadaniowego organizowanego w poprzednich latach jest to crème de la crème miejskiego święta biegania. Bieg, w którym nie liczy się wynik
a klimat. Tworzą go sami uczestnicy, którzy po dwóch dniach biegania będą mogli spotkać się, porozmawiać i jeszcze bardziej zintegrować.

Niedzielny bieg, to także dobra okazja do podziękowania wszystkim podmiotom zaangażowanym w tworzenie miejskiego święta biegania. Bez ich wsparcia nie byłoby możliwości, aby przygotować tegoroczne wydarzenie. W tej licznej grupie oprócz suwalskich firm są również osoby fizyczne, które poświęcały swój wolny czas angażując się jako wolontariusze w prace związane z tworzeniem RESO Suwałki Półmaratonu.

W tym roku bieg śniadaniowy nie będzie ostatnim akcentem biegowego weekendu. Zakończy go kino plenerowe zorganizowane na Suwałki Beach Arenie w ramach którego zostanie wyświetlony film pt. „Najlepszy”. Film przedstawiający historię życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie, idealnie wpisuje się w sportowy klimat miejskiego święta biegania. Początek seansu godz. 19:30.

1 lipca 2021 21:55