300-lat Suwałk świętujemy na sportowo


Podobnie jak inne miejskie instytucje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach włączył się w obchody 300-lecia Miasta Suwałki. W ramach planowanego wydarzenia w sobotę 15 sierpnia na bulwarach nad Czarną Hańczą odbędzie się m.in. Piknik Rodzinny.

Rodzinny Bieg Śniadaniowy

W ramach wydarzenia o godz. 9.00 rozpocznie się Rodzinny Bieg Śniadaniowy, który wyruszy z Placu im. Marii Konopnickiej, zaś finisz zaplanowany jest na wyspie nad zalewem Arkadia. Tam na wszystkich biegaczy będzie czekać pyszne śniadanie oraz… muzyczna niespodzianka. Następnie około godziny 11.00 wystartuje bieg sztafetowy pn. 300 km na 300-lecie. Projekt nawiązuje do obchodów jubileuszu miasta, a udział wezmą w nim trzy osoby: Wojciech Klekotko, Jarosław Perkowski oraz Paweł Basaj. Panowie planują przebiec ww. dystans w ciągu 30 godzin.

Piknik Rodzinny – moc atrakcji dla całych rodzin

Następnie od godziny 15.00 centrum wydarzenia przeniesie się na bulwary nad rzeką Czarna Hańcza. Wtedy też rozpocznie się blok zabaw dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych – malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych oraz fantastyczne zabawy z animatorem. Przygotowana zostanie również strefa z darmowym płynem do puszczania baniek mydlanych – każda chętna osoba będzie mogła spróbować swoich sił podczas zabawy. Dodatkowo strefa dmuchańców, czyli ogromne zjeżdżalnie, labirynt oraz plac zabaw „mini zoo”.

Tego dnia zaplanowane są również atrakcje dla całych rodzin. W strefie latawców, pod czujnym okiem trenera sekcji Modelarstwa Lotniczego będzie można zbudować własny latawiec, a następnie spróbować swoich umiejętność w sztuce puszczania latawców. W strefie sportowej przewidziany jest rodzinny wyścig canoe na odcinku 200 m. na rzece Czarna Hańcza. Zapisy do udziału odbywają się w Dziale Sportu, Rekreacji i Marketingu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach tel. 87 566 32 81.

Aby wspomnienia i emocje nie straciły kolorów podczas wydarzenia zostanie udostępniona fotobudka. To wspaniały sposób na uwiecznienie wyjątkowych chwil podczas obchodów 300-lecia Miasta Suwałk.

5 sierpnia 2020 09:40