Triathlon Równych Szans – ostatnie dni zapisów!


Sportowe wyzwanie jeszcze tego lata? To prostsze, niż mogłoby się wydawać!

13 sierpnia – to dzień, w którym mieszkańcy Pogodnych Suwałk i przybyli do miasta goście będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wraz z Fundacją Teraz Wschód zapraszają na drugą edycję Triathlonu Równych Szans!

Pływanie, jazda na rowerze i bieganie – to konkurencje, które do pokonania mają uczestnicy standardowych zawodów triathlonowych. Jednak Triathlon Równych Szans do standardowych nie należy. Na czym więc polega jego wyjątkowość?

Równe szanse to coś co wyróżnia nadchodzącą imprezę. Zawodnicy będą ścigali się na rowerach z systemu roweru miejskiego SUWER. W związku z tym, każdy uczestnik ma równe szanse, ponieważ na końcowy wynik nie wpływa posiadany sprzęt, a umiejętności, wytrzymałość i siła!

Zapraszamy również na Aquathlon dla dzieci. Mali zawodnicy będą mieli za zadanie przepłynąć dystans 25 metrów, a następnie przebiec 650 metrów. W konkurencji mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły 10 rok życia.

Zawody odbędą się na terenach rekreacyjnych wokół suwalskiego Zalewu Arkadia i plaży miejskiej.

 

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA – ZAPISY TRWAJĄ

 

Ambasadorem wydarzenia jest Aleksandra Kieda, znana także jako IronWoman FIT. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, najbardziej utytułowana triathlonistka w województwie podlaskim, uczestniczka mistrzostw świata i Europy.

  • Zadanie realizowane jest przy wsparciu Województwa Podlaskiego
  • Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk i Marszałka Województwa Podlaskiego

9 sierpnia 2023 11:01