32. Finał WOŚP zagra w murach suwalskiej Areny!


Suwalski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy założony przy Stowarzyszeniu Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto” na czele z Panem Zbigniewem Szyperkiem, we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Suwalskim Ośrodkiem Kultury zaprasza 28 stycznia 2024 r. do wspólnego grania na ulicach Pogodnych Suwałki oraz w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”.

To właśnie to miejsce stanie się tradycyjnym centrum uwagi w czasie finału WOŚP. W Arenie i na terenie Suwałk skupiać się będzie ponad setka Wolontariuszy, którzy tego dnia z uśmiechem i radością wyjdą na spotkanie z mieszkańcami miasta.

O tym co dokładnie zostało zaplanowano w HSW „Suwałki Arena”, można przeczytać na dołączonym plakacie.

– Miasto Suwałki wraz ze swymi jednostkami jak co roku dołącza do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Arenie czekać będziemy na Was z animacjami, pokazami, zajęciami sportowymi, koncertami, kiermaszem i słodkościami – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Cieszę się, że w tym roku po kilkuletniej przerwie do „grania” dołączają służby mundurowe. To znak, że znów możemy być razem by działać w słusznym celu – dodaje Prezydent Suwałk, który jak co roku dołączy do grona wolontariuszy i dołoży swoją cegiełkę do zbiórki organizowanej przez Jurka Owsiaka.

W niedzielny finał WOŚP włącza się również Automobilklub Suwalski, który zaprasza na tor przy ul. Sikorskiego, gdzie będzie można przejechać się nietuzinkowymi autami z doświadczonymi kierowcami.

W ciągu 31 Finałów, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

32. Finał WOŚP dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

 

22 stycznia 2024 15:09