3,2,1… startujemy! Rozbiegane Suwałki już we wrześniu!


Do biegu, gotowi… start! Już drugiego dnia września kilkuset biegaczy wystartuje w wieczornym biegu na dystansie 5 kilometrów pn. „Rozbiegane Suwałki”. Na zawodników czekać będzie szybka trasa, sprzyjająca biciu rekordów oraz mnóstwo mocnej, sportowej energii. System elektronicznych zgłoszeń został aktywowany 07 lipca o godzinie 12:00.

Wraz z zachodem słońca, w letni wrześniowy wieczór kilkuset zawodników pobiegnie trasą wiodącą przez główne ulice Pogodnych Suwałk. Start, meta oraz miasteczko zawodów będą zlokalizowane na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia, co znacznie ułatwi zawodnikom logistykę i pomoże zaoszczędzić sporo stresu.

Bieg główny wystartuje o godzinie 20:00. Zanim to jednak nastąpi, do akcji wkroczą najmłodsi adepci sportu. Uczestnicy „Biegów Pełnych Energii” kolejny już raz udowodnią, że biegać można w każdym wieku, a w zdrowym ciele tkwi zdrowy duch!

Dlaczego jeszcze warto pobiec w Pogodnych Suwałkach? Nie tylko mieszkańcy, ale i przybyli na „Polski Biegun Zimna” goście są zgodni, że Suwalszczyzna jest miejscem wyjątkowym. Każdy widok to gotowa pocztówka, a wyczuwalna pozytywna energia i pogoda ducha zakorzeniły się tutaj na dobre.

Jeśli więc myślisz o bieganiu i szukasz niewymagającego dystansu, dostosowanego do Twoich potrzeb, a przy tym chcesz poczuć atmosferę sportowego święta – „Rozbiegane Suwałki” powinny być imprezą obowiązkową w sportowym kalendarzu na drugą połowę 2023 roku.

ZAPISY

Udział w wydarzeniu mogą wziąć osoby pełnoletnie, posiadające konto Uczestnika na stronie internetowej datasport.pl. System elektronicznych zgłoszeń został aktywowany 07 lipca 2023 r. o godzinie 12:00. Cena pakietu zależy od kolejności opłaconych zgłoszeń (kto pierwszy ten lepszy).

KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO SYSTEMU ZGŁOSZEŃ

ATEST PZLA

Aby porównywać wyniki uzyskane na różnych zawodach w różnych miejscach w Polsce i na całym świecie powstała tak zwana atestacja tras. Na polskich biegach ulicznych jest to atest PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki).

Osoby, które zdecydują się na start w wrześniowym biegu mogą być spokojne, że pokonają dystans równo 5 kilometrów – i ani metra więcej!

 

7 lipca 2023 12:00