Suwalczanie z czołowymi lokatami w Pucharze Polski!

W ostatni weekend (7-8 października 2023 r.) na terenie Kombinatu Rolnego w Kietrzu rozegrano ostatnią rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B (modele z napędem gumowym). Sekcję Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało trzech juniorów zawodników – podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego, który sam również podjął rywalizację w kategorii seniorów.

W kategorii juniorów I miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska, II miejsce Oliwia Danilewicz, natomiast na III lokacie sklasyfikowano Bartosza Żukowskiego. W kategorii seniorów pewnie zwyciężył Stanisław Skibicki.

Na tegoroczną edycję Pucharu Polski złożyło się 5 rund, w których nasi zawodnicy zajmowali czołowe lokaty. Te z kolei zapewniły miejsca na podium w punktacji końcowej Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B.

W kategorii juniorów zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, a II miejsce zajął Bartosz Żukowski. Tuż za podium, na 4. miejscu sklasyfikowano Oliwię Danilewicz. Co więcej, srebrny medal za zajęcie II miejsca w kategorii seniorów odebrał Stanisław Skibicki.

Gratulujemy i życzymy dalekich lotów w kolejnych sportowych zmaganiach!

10 października 2023 14:06