34. PZLA Mistrzostwa Polski U23


Już w ten weekend 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23 – w Suwałkach lekkoatleci powalczą o medale i wskaźniki na europejski czempionat do lat 23, który za 2 tygodnie rozpoczyna się w Bydgoszczy.

Do imprezy w Suwałkach zgłoszono 384 zawodników urodzonych w latach 1995, 1996 i 1997, (736 osobo startów), którzy reprezentują 111 klubów. Na zmodernizowanym przed dwoma laty stadionie wystartuje wielu znakomitych sportowców z halowym mistrzem Europy Konradem Bukowieckim na czele. Emocji nie zabraknie w żadnej z konkurencji – wysoki poziom sportowy gwarantuje bowiem występ zawodników, którzy już odnieśli sukcesy na arenach międzynarodowych oraz reprezentowali Polski w wielkich wydarzeniach. W Suwałkach kibice będą mogli zobaczyć m.in. świetne biegaczki Kamilę Cibę, czy Adriannę Janowicz. Na skoczni wzwyż pojawi się Norbert Kobielski, mający na koncie start w zakończonych w drużynowych mistrzostwach Europy.

W rzucie dyskiem do walki przystąpią Daria Zabawska i Bartłomiej Stój. Z trybun suwalskiego obiektu rywalizację koleżanek – z Marceliną Witek i Klaudią Maruszewską na czele – śledzić będzie natomiast czwarta oszczepniczka igrzysk oraz reprezentantka suwalskiego klubu LUKS „Hańcza” Maria Andrejczyk.

Organizacja mistrzostw, to po ubiegłorocznych zawodach juniorów kolejna doskonała okazja do zaprezentowania naszych Pogodnych Suwałk oraz nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego, który kosztem 12 milionów złotych przeszedł dwa lata  temu gruntowną modernizację. W tym roku dodatkowo wyposażyliśmy obiekt w nowoczesny system nagłośnienia. Stadion jest w 100% gotowy na zbliżającą się imprezę i wierzę, że spełni oczekiwania wszystkich sportowców i trenerów. – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Stawką suwalskich mistrzostw będą nie tylko medale – mistrzostwa Polski będą ostatnią szansą na wywalczenie minimów na mistrzostwa Europy do lat 23, które od 13 do 16 lipca odbywać się będą w Bydgoszczy.

Mam nadzieje, że nasi młodzieżowcy, którzy odwiedzą Suwałki wywiozą stąd nie tylko medale, pobite rekordy osobiste, Polski czy nawet Europy, ale przede wszystkim pozytywne emocje i najlepsze wspomnienia, które na tyle zapiszą się w ich pamięci, że zechcą tu jeszcze powrócić. – dodaje Prezydent Suwałk.

Uroczyste rozpoczęcie 34. PZLA Mistrzostw Polski U23 w Lekkoatletyce odbędzie się 1 lipca o godz. 14:00. Dzień wcześniej (piątek 30 czerwca) o godz. 21:00 na stadionie miejskim przy ul. Zarzecze 26 odbędzie się koncert z okazji inauguracji mistrzostw i powitania lata. Gwiazdą wieczoru będzie zespół LEMON.

Program minutowy zawodów dostępny jest na oficjalnej stronie imprezy pod adresem www.mistrzostwa.suwalki.pl

Wstęp na 34.PZLA Mistrzostwa Polski U23 jest bezpłatny.

29 czerwca 2017 12:00