5 medali suwalczan na Mistrzostwach Polski!

W ostatni weekend (14-16 czerwca 2024 roku) na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego w Gliwicach rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych. Organizatorem zawodów było Gliwickie Stowarzyszanie Modelarzy Lotniczych. Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało 3 zawodników – podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego, startujących w konkurencjach F1G  i P30.

W kategorii F1G (model z napędem gumowym o masie całkowitej 70 gramów, którego napęd stanowi 10 gram gumy) I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Bartosz Żukowski, a miejsce II i tytuł wicemistrza Polski zdobyła Aurelia Żukowska. Na III miejscu z tytułem drugiego wicemistrza Polski sklasyfikowano Oliwię Szturgulewską.

W konkurencji P30 (model z napędem gumowym o rozpiętości skrzydeł 760 mm z nieskładanym śmigłem) ponownie I miejsce i tytuł Mistrza Polski wywalczył Bartosz Żukowski. Z kolei III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobyła Aurelia Żukowska.

Imponujący wynik 5 medali osiągnięty przez reprezentantów naszej sekcji rokuje nadzieje na miejsca medalowe w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w sierpniu bieżącego roku w Macedonii Północnej.

Gratulujemy i życzymy dalekich lotów w kolejnych sportowych zmaganiach!

18 czerwca 2024 14:08