7 medali na Indywidualnych Mistrzostwach Polski!


Podczas rozgrywanych w Częstochowie Indywidualnych Mistrzostw Polski PZBad Juniorów i Młodzików zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki zdobyli 7 medali – 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe!

Jako pierwsza worek medali rozwiązała Aleksandra Wasilewska, zdobywając złoty medal w grze mieszanej młodzików, występując w parze z Krzysztofem Łobodą (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle). Wynikiem 2 do 0 pokonali parę Feliks Getka / Zuzanna Turska, zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Polski. Ola nie zwalniając tempa rozegrała również finał w grze pojedynczej młodziczek, w którym zmierzyła się z Wiktorią Kaletką (AZS AWF Katowice). Po niezwykle wyrównanej walce nieznacznie uległa wynikiem 0:2, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzyni Polski.

Kolejny medal do puli dołożyła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej juniorek. Po wyrównanym meczu Oliwia uległa w finale Aleksandrze Węsławowicz (ABRM Warszawa), stając tym samym na drugim miejscu podium. Co więcej, Oliwka grając w parze z koleżanką z klubu Natalią Lenczewską zdobyły brązowy medal w grze podwójnej juniorek.

W następnych meczach nasze juniorki – Viktoriya Pletsiukhova oraz Veranika Stankevich – pokazały swoją siłę, zdobywając tytuł Wicemistrzyń Polski w grze podwójnej Juniorek. Viktoriya oraz Veranika podzieliły pomiędzy siebie medale w grze mieszanej juniorów. Viktoriya grając w parze z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok) zdobyła srebrny medal, a Veranika w parze z Igorem Jaskiem (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) brązowy.

“To był bardzo dobry turniej w wykonaniu naszych zawodników. Te 7 medali zdobytych na tych zawodach pokazują jak silnych mamy zawodników na arenie ogólnopolskiej” – mówi trener SKB Suwałki Jerzy Dołhan po zakończonych Mistrzostwach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

Źródło: Suwalski Klub Badmintona

6 listopada 2023 13:09