Aktywne wakacje


DSC_0112

W poniedziałek na orliku przy Szkole Podstawowej nr 9 odbył się pierwszy z czterech turniejów w ramach projektu Eurofutbol – wygraj z nudą. Uczestniczyło w nim 14 drużyn, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Kolejny turniej odbędzie się w najbliższy poniedziałek na orliku przy Szkole Podstawowej nr 7 o godz. 10.30.

Dwa razy w tygodniu odbywają się również zajęcia z lekkoatletyki i tenisa ziemnego. Cieszą się one niemałą popularnością.

W ramach WAKACJI Z OSiR 2016, w środę odbyła się wycieczka piesza z kijkami nordic walking. Młodzi uczestnicy pokonali szlak około 6 km wokół jeziora Szurpiły, szlakiem poznawczym Góry Zamkowej. Aby przybliżyć uczestnikom historię tego pięknego miejsca położonego na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, dzieci wraz z opiekunami odwiedziły Izbę Pamięci Jaćwieskiej, gdzie obejrzały wykopaliska oraz ciekawy film krótkometrażowy dotyczący historii Jaćwingów.

Przypominamy, iż zaplanowany na jutro triathlon, ze względu na występujące w Zalewie Arkadia sinice, został odwołany. O nowym terminie poinformujemy w późniejszym czasie.

W środę, 27 lipca zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w wycieczce rowerowej. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy: 87 566 32 81, w czwartek z kolei, do Państwa dyspozycji pozostaje ścianka wspinaczkowa.

 

22 lipca 2016 11:14