Aktywni Zimą – suwalczanie pobiegli dla Lenki


Moc atrakcji czekała na suwalczan, którzy w słoneczne, niedzielne popołudnie zdecydowali się przybyć nad Zalew Arkadia i zatrzymać się na „Stacji Pogodne Suwałki – Aktywni Zimą”.  Wczoraj (03.02.2019 r.) odbyła się III edycja wydarzenia, które zakończyło w sportowym stylu ferie zimowe 2019.

Wydarzenie rozpoczęło się o  godzinie 12:30 pokazem ratownictwa lodowego w wykonaniu ratowników Suwalskiego WOPR. Chwilę później, po intensywnej rozgrzewce poprowadzonej przez Andrzeja Gajewskiego, instruktora Krav Maga, w wodzie pojawiły się morsy z Bakałarzewa oraz z zaprzyjaźnionych klubów z Olecka, Sejn czy Augustowa.

Tuż przed godziną 13:00 na uczestników Stacji Pogodne Suwałki czekały kolejne atrakcje. Na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia, w okolicy Suwałki Beach Arena, otwarto wioskę eskimoską, w której przybyli mieszkańcy mogli poznać ciekawe fakty związane z kulturą jednego z najwytrwalszych ludów  na świecie oraz wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Dariusza Morsztyna znanego jako „Biegnący Wilk”, wielkiego pasjonata psich zaprzęgów, kultury eskimoskiej a na co dzień rezydenta Republiki Ściborskiej. Ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszyły się zwłaszcza przejażdżki psimi zaprzęgami.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był bieg karnawałowy „Zimowa piątka” na dystansie ok. 5 kilometrów oraz marsz Nordic Walking pn. „Pogodne Suwałki”. Na starcie stanęło blisko 200 uczestników. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Dominik Drażba, natomiast wśród Pań Beata Bielenica z Wydmin. Spośród uczestników biegu dodatkowo zostali nagrodzeni biegacze za najoryginalniejsze przebranie – tutaj główną nagrodę odebrała Monika Wandzioch.  Warto zaznaczyć, iż konkurencje sportowe miały charytatywny charakter, a cała kwota zebrana podczas zapisów została przekazana na leczenie 7-letniej Lenki Lasoty.

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooku (kliknij TUTAJ).

Klasyfikacja „Zimowa piątka”

Kobiety:

 1. Bielenica Beata
 2. Bielawska Magdalena
 3. Suchodolska Edyta

Najlepsza Suwalcznka: Sadowska Natalia

Mężczyźni:

 1. Drażba Dominik
 2. Brynda Marcin
 3. Ołowski Jakub

Najlepszy Suwalczanin: Walendykiewicz Tadeusz

Oryginalny strój podczas biegu:

 1. Wandzioch Monika
 2. Paulina Słowikowska
 3. Patryk Jagłowski

Marsz Nordic Walking „Pogodne Suwałki”

Kobiety:

 1. Bełdyga Małgorzata
 2. Radkiewicz Stanisława
 3. Wysocka – Kluczny Teresa

Mężczyźni:

 1. Dojnikowski Stefan
 2. Grabowski Adam
 3. Kulczycki Jan

4 lutego 2019 09:00