Aktywność i zabawa dla dzieci w każdym wieku!


Wspinaczka to wszechstronny sport, aktywność i forma ćwiczeń, która wykorzystuje każdy mięsień w ciele. Dla dzieci jest to rewelacyjny sposób na spędzenie wolnego czasu. Najmłodsi uwielbiają się wspinać, więc każda wizyta na ściance wspinaczkowej w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2 jest sto razy lepszym pomysłem niż kolejna godzina spędzona na wpatrywaniu się w ekran telewizora i smartfona.

Nasza ścianka wspinaczkowa wykonana jest z paneli imitujących swym kształtem i fakturą prawdziwe powierzchnie skalne o różnym stopniu skomplikowania, której zaletą jest niewątpliwie powierzchnia – 165 m2 (wymiary szer. 18m x 9m), max. ilość korzystających ze ścianki – 20 osób (wspinających się i asekurujących).

Ze ściany wspinaczkowej mogą korzystać:

  • Samodzielnie osoby dorosłe tzn. mające ukończony 18 rok życia.
  • Osoby niepełnoletnie (poniżej 18 r.ż.) – mogą wspinać się tylko za pisemną zgodą przynajmniej jednego z rodziców. Osoby te mogą wspinać się tylko pod opieką rodziców lub pod opieką innej osoby dorosłej (w tym operatora ściany) upoważnionej pisemnie przez obydwoje rodziców.

Wspinanie dostarcza wielu pozytywnych emocji, nowych wrażeń i przeżyć, jest doskonałym sportem dla dzieci, umożliwia zabawę w gronie rodzinnym. Wspólne wspinanie służy budowaniu pozytywnych więzi między ludźmi, zaufania, poczucia przynależności do grupy, itp.

Osobom nie posiadającym wiedzy w zakresie wspinaczki i asekuracji, instruktorzy udzielą niezbędnych informacji oraz nauczą bezpiecznej asekuracji. Wstępne przeszkolenie jest bezpłatne i obowiązkowe dla osób początkujących. Wskazany ubiór, który nie krępuje ruchów: T-shirt, dresy, leginsy, obuwie sportowe na zmianę.

Zalecane jest używanie magnezji w kulce lub w płynie.

Wspinaczka po ścianie wymaga skupienia i koncentracji. Dzieci uczą się bardzo szybko, że jeśli chcą robić postępy, muszą szczególnie uważać. Widzą też, że asekuracja (czyli zarządzanie liną dla wspinacza) ma ogromne znaczenie.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA
ul. Wojska Polskiego 2, 16-400 Suwałki
tel. 600 554 485
(Instruktor Adam)
e-mail: maciej.chuchnowski@osir.suwalki.pl

CENNIK

GODZINY OTWARCIA
WTORKI, CZWARTKI, NIEDZIELE
W GODZ. 13:00 – 21:00

Istnieje możliwość udostępnienia ściany wspinaczkowej w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu.

8 grudnia 2022 14:41