Aktywnych zapraszamy nad Zalew Arkadia


Wiosenna pogoda sprzyja uprawianiu sportu. Szczególnie widać to nad Zalewem Arkadia gdzie można spotkać biegaczy, rowerzystów czy też zwolenników spacerów oraz nordic walking. Od najbliższego poniedziałku, 16 kwietnia, będzie można spotkać także tenisistów. Po przerwie zimowej zostaną udostępnione korty ze sztuczna nawierzchnią. Tenisiści będą mieli do dyspozycji dwa korty tenisowe czynne w godzinach 8:00 – 21:00 przez 7 dni w tygodniu.

To nie jedyna dobra informacja.

W porównaniu do ubiegłego roku zostały wprowadzone zmiany w cenniku, które na pewno ucieszą fanów „białego sportu”. Biorąc po uwagę liczbę osób grających w tenisa i promocję tej dyscypliny, jak również uwzględniając wyniki analizy poprzedniego sezonu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach obniżył ceny zakupu biletów wstępu. W dalszym ciągu  cena za godzinę gry (tj. 50 minut + 10 minut na uprzątnięcie kortu) uzależniona będzie od dnia oraz godziny wynajęcia kortów. Najtaniej, 8 zł za godzinę gry, zapłacą dzieci i młodzież szkolna. która będzie korzystać z kortów do godziny 14:00 w dni powszednie. Po tej godzinie cena wzrośnie do 12 złotych. Taką samą kwotę zapłacą dorośli od poniedziałku do piątku do godziny 14:00. Od 14 do 21 bilet będzie kosztować 14 złotych. W weekendy bilet ulgowy będzie można nabyć w cenie 14 złotych a normalny 16 złotych bez względu na godzinę wynajęcia kortu.

Również od poniedziałku zostanie otwarta wypożyczalnia rowerów, która mieści się nad Zalewem Arkadia (budynek pływalni – wejście od strony Skate Parku). Podobnie jak w ubiegłym sezonie wypożyczalnia będzie czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00 – 21:00. Ceny wypożyczenia rowerów również pozostają niezmienne. Koszt wypożyczenia roweru to 5 zł/h a na dobę 30 zł.

W chwili obecnej w ofercie wypożyczalni jest 12 nowoczesnych i w pełni wyposażonych rowerów miejskich (7 męskich oraz 5 damskich).

Mieszkańców miasta oraz odwiedzających Pogodne Suwałki gości, zapraszamy do skorzystania z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz z atrakcji Zalewu Arkadia.

12 kwietnia 2018 14:57