Badmintoniści i siatkarze z finansowym wsparciem Urzędu Marszałkowskiego!


W środę, 12 marca w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” odbyła się konferencja prasowa, podczas której Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Artur Kosicki podpisał umowy z prezesami suwalskich klubów związane z dofinansowaniem ich działalności.

Ślepsk Malow Suwałki został wsparty kwotą 2 mln zł, Suwalski Klub Badmintona SKB Litpol – Malow otrzymał 100 tys. zł.

Chcemy dofinansowywać suwalskie kluby, a w przyszłości będziemy te wsparcie tylko podnosili. Przyjeżdżamy do Państwa, nie z pustymi rękoma, bo odwdzięczacie się Państwo sukcesami sportowymi, miło Państwa oglądać w „Suwałki Arena” czy w innych obiektach. […} To jest nasza praca, ale też forma podziękowania dla Was, za to co w robicie dla naszego regionu, jak go wspaniale promujecie przez swoje sukcesy – powiedział Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Artur Kosicki.

W Suwałkach spełniamy sportowe marzenia. Marzenia są sensem życia, wspierania, sensem prowadzania działalności również tej samorządowej. Wokół suwalskiego sportu, tworzy się dobry klimat. A od kilku lat doświadczamy wspaniałego wsparcia ze strony władz województwa, nie pamiętam takiego wsparcia jakie ma miejsce w ostatnich kilku latach – powiedział Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, dziękując za udzielone klubom wsparcie.

Źródło, zdjęcia: Pogodne Suwałki

12 marca 2024 15:20