Bezapelacyjne zwycięstwo Gminy Suwałki


14. DYWZJON – SZKARNULIS TEAM 5:1

Bramki:  T.Jarząbski x3, P.Stasiński x2 – P.Macianis

Dwie drużyny aspirujące o tytuł mistrza Top Ligi rozpoczęły 5 kolejkę rozgrywek. Przed spotkaniem zespół 14. Dywizjonu był liderem rozgrywek zaś ekipa z Sejn zajmowała 3 miejsce tracąc do Wojskowych 4 punkty. Tak więc jeżeli zespól Szkarnulisa chce pozostać w walce o mistrzostwo musiał te spotkanie wygrać. Początek spotkania zapowiadał się na wyrównany mecz nawet z lekką przewagą zawodników w żółtych trykotach. Jednak czym dłużej trwało spotkanie tym 14. Dywizjon obejmował przewagę. Jedną z szans miał obecnie jeden z najlepszych zawodników rozgrywek Paweł Stasiński, którego ładny strzał z woleja wylądował obok bramki Szkarnulisa. Jednak już parę chwil później Tomasz Jarząbski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W pierwszej połowie szanse na wyrównanie miał dwukrotnie Piotr Gwaj jednak bardzo dobrze dysponowany tego dnia był Błażej Barwicki. Szczególnie jego druga interwencja po strzale  daleka Piotra była wyjątkowej urody. Początek drugiej części rozpoczął się od szybko strzelonej bramki ponownie przez Tomasza Jarząbskiego jednak w tej sytuacji na pewno lepiej mógł się zachować bramkarz Szkarnulisa Arkadiusz Szczerbowski. Mecz do końca był już pod dyktando Wojskowych, którzy zaliczyli kolejne bardzo dobre spotkanie.

PORTA ACTIVE TEAM – AR-TIR 2:4

Bramki: K.Petelski x2  – W.Mickiewicz x3, M.Krupiński

Drugie spotkanie piątej kolejki TOP LIGI na pewno zostanie zapamiętane przez kibiców jeszcze długo po meczu. Ciekawe wyrównane widowisko, ładne bramki i szybkie zwroty akcji. Zespół Ar-Tiru przystępował do tego spotkania bez swoich trzech podstawowych zawodników co było widać na początku spotkania. Zaś zespół Porty po ostatnich spotkaniach pokazał, że trzeba z nim się liczyć i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Na pewno Konrad Petelski z Pory Active Team zasługuje na szczególne wyróżnienie. To zawodnik który zadebiutował w poprzedniej kolejce i stał się liderem drużyny co pokazały między innymi dwie bramki Konrada w tym meczu. To właśnie on rozpoczął strzelanie w tym meczu. Jednak Ar-Tir też miał lidera w swoim zespole. Trzy bramki Wojtka Mickiewicza w tym jedna bezpośrednia z rzutu rożnego pozwoliła ekipie dowodzonej przez Michała Tumialisa sięgnąć po kolejne i dać sygnał 14. Dywizjonowi, że nawet w osłabieniu będą walczyć do końca o mistrzostwo.

GMINA SUWAŁKI – ROSPUDA FILIPÓW 7:2

Każdy zadaje sobie pytanie kiedy w końcu szczęście dopisze ekipie z Filipowa. Zespół okupuje ostatnie miejsce tabeli jednak gra tego nie odzwierciedla ponieważ zespół Rospudy naprawdę stawia ciężkie warunki przeciwnikom. Jednak przed meczem z Gminą już na rozgrzewce można było zauważyć, iż zadanie będzie bardzo trudne gdyż brakowało bramkarza Piotra Trzaskowskiego. Jego miejsce zajął w pierwszej połowie Michał Żukowski, który mimo że robił co mógł to na pewno zdecydowanie lepiej radzi sobie w polu o czym świadczą jego dwie bramki. Niestety oglądaliśmy bardzo jedno stronne spotkanie. Zespół Gminy od początku przejął inicjatywę i ruszył szaleńczo na rywala Zawodnicy w żółtych koszulkach po pierwszym swoim zwycięstwie w poprzedniej kolejce zapowiadali, że jeszcze chcą powalczyć w tej lidze o jak najwyższe lokaty. Szczególnie dwie szybie bramki po wznowieniach na pewno dobiły zespół Rospudy i pozbawiły szans na zwycięstwo. Wynik mógłby być wyższy jednak stu procentową sytuację zmarnował P. Michniewiecz strzelając z kilku metrów nad bramka.

EUROMET – TECHNIKA GRZEWCZA „ZUH” 2:1

Bramki: R.Klucznik, B.Pachała  – Ł.Wysocki

Zapewne każdy już zaważył że debiutanci w rozgrywkach organizowanych przez OSiR radzą sobie bardzo dobrze. Ekipa Eurometu pokazuje, że siła tkwi w zespole i nie potrzeba indywidualności ani gwiazd aby grać naprawdę ładny football. Mecz bardzo ciekawy i trzymający do końca w napięciu. Zespół Techniki Grzewczej ZUH próbował napędzać Łukasz Wysocki który dwoił się i troił żeby jego drużyna odniosła zwycięstwo. Jednocześnie mamy nadzieję, iż Łukasza będą omijały już kontuzję bo naprawdę jak do tej pory jest jednym z najjaśniejszych zawodników tej ligi. Jednak sam zawodnik meczu nie wygra i kolektyw okazał się silniejszy. Chociaż kto wie jakby potoczyło się potkanie gdyby w idealnej sytuacji fatalnie nie spudłował Łukasz Ołowniuk, który włączył się do rywalizacji z P. Michniewiczem o pudło kolejki.

Następna kolejka odbędzie się w najbliższy piątek według następującego harmonogramu:
18:00 – Euromet – Port Active Team
18:30 – Ar-Tir – Gmina Suwałki
19:00 – Euromet – Rospuda Filipów
19:30 – Ar-Tir – Technika Grzewcza „ZUH”

2 czerwca 2019 01:57