Bieg Małych Patriotów w rodzinnej, patriotycznej atmosferze!


105. rocznicę odzyskanie przez nasz kraj niepodległości można świętować w każdym wieku i na wiele sposobów. Jednym z nich jest udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Bieg Małych Patriotów organizowany w ramach Suwalskiego Biegu Niepodległości. Formuła happeningu skierowana jest głównie do dzieci i ich rodziców, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy – niezależnie od wieku, stopnia zaawansowania i formy sportowej – mógł wziąć udział i rozpocząć wraz z nami świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości.

Dlatego zamiast wieczorynki, zafunduj swojemu dziecku niezapomniane wrażenia przy blasku księżyca!

Prawdopodobnie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczniemy jako pierwsi w regionie. Impreza jest pełna symboliki – spotkamy się wieczorem 10 listopada o godzinie 19:18 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby w niesamowitej atmosferze i wyjątkowej oprawie wydarzenia pokonać dystans 1200 metrów.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu, która będzie wiodła ulicami: T. Kościuszki i 24 Sierpnia. Finisz nastąpi przed halą sportowo-widowiskową „Suwałki Arena” (ul. Zarzecze 26).

DOŁĄCZ DO SUWALSKIEGO BIEGU NIEDPOLEGŁOŚCI

W ramach Suwalskiego Biegu Niepodległości odbędą się również:

  • Bieg Patriotów – 5 km
  • Marsz Patriotów (Nordic Walking) – 4,5 km

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym szczególnym dla historii naszego kraju wydarzeniu. Zgłoszenia można dokonać za pomocą systemu elektronicznego na platformie elektronicznezapisy.pl.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto”.

Pobiegnijmy razem dla Niepodległej!

 

24 października 2023 15:21