Bieg Niepodległości pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo”!


Ostatni dzień dzieli nas od rozpoczęcia czwartej edycji Suwalskiego Biegu Niepodległości. 10 listopada o godzinie 19:18 kilkuset biegaczy i sympatyków Nordic Walking spotka się przy placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby w duchu patriotyzmu wyrazić swoją miłość do ojczyzny akcentem sportowym.

W 2023 roku Miasto Suwałki wzięło udział w XXIX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Dzięki zaangażowaniu m.in. Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zajęliśmy zaszczytne I miejsce w rywalizacji miast w grupie piątej (od 40 tysięcy do 100 tysięcy mieszkańców). Zgodnie z regulaminem projektu, Miasto Suwałki otrzymało nagrodę, która sfinalizowana zostanie podczas organizacji pikniku sportowo-rekreacyjnego. IV Suwalski Bieg Niepodległości pobiegnie pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo”.

Licząca 5 kilometrów trasa Biegu Patriotów będzie doskonałym miejscem dla debiutantów biegów masowych, a także tych spragnionych zdrowej, sportowej rywalizacji. Młodszych biegaczy oraz całe rodziny zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu Małych Patriotów. Swojej ulubionej aktywności będą mogli oddać się sympatycy Nordic Walking. „Marsz Patriotów” przejdzie ulicami Pogodnych Suwałk po raz drugi w historii!

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu i marszu, która będzie wiodła ulicami: T. Kościuszki i 24 Sierpnia oraz alejkami wzdłuż zalewu Arkadia i suwalskich bulwarów. Finisz nastąpi przed halą sportowo-widowiskową „Suwałki Arena” (ul. Zarzecze 26).

W ramach pakietu startowego uczestnicy wydarzenia otrzymają m.in.: numer startowy, chip do elektronicznego pomiaru czasu oraz biało-czerwoną flagę.

Zapisy wyłącznie w biurze zawodów w dniu biegu (hala sportowo-widowiskowa „Suwałki Arena” w godz. 15:30 – 18:30). Uczestnictwo w biegu wiąże się z zapoznaniem i akceptacją regulaminu oraz uiszczeniem opłaty startowej w wysokości 40,00 zł.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto”.

Pobiegnijmy razem dla Niepodległej!

9 listopada 2023 09:35