Bieg oraz Urodziny Niepodległej – najważniejsze informacje


Już w najbliższą niedzielę Suwalczanie pobiegną w biegu Suwałki dla Niepodległej, w celu upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tego wydarzenia odbędą się dwa biegi:

  • BIEG PATRIOTÓW – bieg obejmujący rywalizację na dystansie 5 km;
  • BIEG MAŁYCH PATRIOTÓW – bieg happeningowy na dystansie 1 km adresowany w szczególności do dzieci i ich rodziców.

Utrudnienia w ruchu

Start obu biegów, który odbędzie się z Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, poprzedzi wspólne odśpiewanie hymnu państwowego dokładnie o godz. 12:00. Następnie uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu, która będzie wiodła ulicami T. Kościuszki i ul. Wojska Polskiego.

Finisz został zaplanowany na parkingu przed halą OSiR (ul. Wojska Polskiego 2), z tym że zawodnicy biorący udział w biegu na dystansie 5 km pobiegną dalej do ronda Unii Europejskiej.

Poniżej prezentujemy mapkę z trasą biegu oraz zaznaczonymi punktami zamknięcia ulic. Utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 11:40 do godz. 13:00 na odcinku od ul. T. Kościuszki (na wysokości pl. Marszałka J. Piłsudskiego) do ul. Wojska Polskiego (do ronda Unii Europejskiej).

Biuro Zawodów

Przed biegiem każdy z uczestników wydarzenia musi odebrać pakiet startowy. 11 listopada Biuro Zawodów usytuowane będzie w holu hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Zapraszamy od godz. 9:00 do 11:30.

Należy pamiętać, iż aby odebrać pakiet startowy należy posiadać ze sobą dokument tożsamości. Osoby niepełnoletnie będą musiały przedstawić zgodę opiekuna na udział w biegu lub w dniu biegu opiekun osoby niepełnoletniej będzie musiał podpisać przygotowaną kartę startową.

Odebranie pakietu przez osobę trzecią jest możliwe jedynie w sytuacji przedstawienia w Biurze Zawodów podpisanego upoważnienia, przez osobę za którą ma zostać odebrany pakiet.

Pakiety Startowe

Zawodnicy, którzy zapisali się w pierwszej puli (pierwsze 500 osób) otrzymają w swoim pakiecie startowym koszulkę techniczną. Do wyboru będzie koszulka biała i czerwona. Nie gwarantujemy jednak zadeklarowanego rozmiaru koszulki.

Chcielibyśmy 11 listopada na linii startu utworzyć wielką flagę w biało-czerwonych barwach. Zachęcamy więc do pobiegnięcia w koszulkach, które znajdują się w pakietach startowych. Zostanie również wykonane pamiątkowe zdjęcie:)

Transport uczestników na linię startu

Podczas biegu Suwałki dla Niepodległej linia startu oraz linia mety i Biuro Zawodów zlokalizowane będą w dwóch różnych miejscach. Z tego też powodu organizator zapewni uczestnikom biegu darmowy transport na linię startu.

Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł skorzystać z darmowego przejazdu dedykowanymi autobusami miejskimi. Z zatoki autobusowej przy Nadleśnictwie o godz. 11:40 odjadą dwa pojazdy, które zawiozą biegaczy na pl. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

„Urodziny Niepodległej”

Dalsza część programu odbędzie się w hali OSiR od godz. 12:00. Nawiązując do pasji Marszałka Piłsudskiego, wielkiego stratega, planowany jest wspólnie z Klubem Szachowym „Hańcza” Turniej Szachowy „W drodze do Niepodległości”.

Ponadto w programie: okolicznościowy koncert w wykonaniu Zespołu Tańca „Małe Suwałki” oraz wokalistów Suwalskiego Studia Piosenki „Beciaki”, a także występ „Sto lat naszej Niepodległej”, który zaprezentuje Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją HORYZONT.

Będą także atrakcje dla dzieci, gry i zabawy, animacje przygotowane przez Bibliotekę Publiczną, jak również karaoke, czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Podsumowane zostaną konkursy organizowane przez placówki oświatowe „Suwałki dla Niepodległej”. Podczas urodzin nie zabraknie słodkości.

8 listopada 2018 15:37