Biegi sztafetowe oraz piłka nożna nad zalewem Arkadia

W minioną niedzielę (25.08) nad zalewem Arkadia po raz pierwszy odbyły się biegi sztafetowe. Było to wydarzenie obiecane biegaczom po wycofaniu rywalizacji sztafetowej z programu RESO Suwałki 10,5.

Pogodne Suwałki KIDS – biegi najmłodszych

Najpierw na starcie stanęły dzieci, które miały do pokonania w sumie 660 m (3×220 m). „Siedmiu wspaniałych” bo tyle drużyn zgłosiło swój udział pokonało ten dystans w wyjątkowej atmosferze, a na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Nagrodzone zostały również trzy najlepsze sztafety w kategorii OPEN. Jako pierwsza linię mety przekroczyła drużyna LA OSiR Gołdap Kids Men (Iwo Januszkiewicz, Kuba Kochanowski, Wiktor Bitkowski), a tuż za nimi koleżanki z treningów LA OSiR Gołdap Kids Women (Karolina Wesołowska, Paulina Glińska, Ola Kasperuk). Na najniższym stopniu podium stanęła suwalska sztafeta pn. Zasapani w składzie Lena Butkiewicz, Igor Karczewski, Michał Przeborowski.

Pogodne Suwałki TEAM – zacięta rywalizacja o zwycięstwo

Następnie przyszła pora na główną rywalizację w biegach pn. Pogodne Suwałki TEAM. W tym wypadu już przed rozpoczęciem biegu można było być pewnym, iż rywalizacja będzie bardzo zacięta. Po pierwszej zmianie na pierwszą pozycję Wioskę Biegaczy wyprowadził Bartek Osior, a tuż za nim był Tadeusz Walendykiewicz reprezentujące zespół TEDE Team. Jednak już na kolejnych zmianach sytuacja uległa zmianie. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się w odwróconej kolejności. Zwyciężyła drużyna TEDE Team, a na drugiej pozycji uplasowała się Wioska Biegaczy, która jednocześnie odniosła zwycięstwo w klasyfikacji MIXT. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna pn. Wesoły Autobus. Natomiast najlepszą sztafetą żeńską okazała się grupa Ladies Run.

Podsumowanie projektu Eurofutbol – wygraj z nudą!

Tego dnia odbyło się również podsumowanie rozgrywek piłkarskich w ramach projektu Eurofutbol – wygraj z nudą. Przypomnijmy, iż młodzi miłośnicy piłki nożnej przez ostatnie dwa miesiące w każdy piątek rozgrywali turnieje na orliku przy SP10. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: U12 i U16. W młodszej grupie zwyciężyła drużyna FC Frytki, których trenerem był Pan Adam Niewulis. Najlepszym bramkarzem został wybrany Jakub Makarewicz (Diabelskie HotDogi), a najlepszym zawodnikiem Artur Bobrowski (Tęgie Bąki). W grupie U16  tryumf odniosła drużyna FC Husaria, których trenerem również był Pan Adam Niewulis. W tej kategorii wiekowej najlepszym bramkarzem został Igor Waluś (FC Husaria), a najlepszym piłkarzem Jakub Sztukowski (Kabanosy). Ponadto na Suwałki Beach Arenie odbył się turniej w plażową piłkę nożną Suwałki Beach Soccer Cup na zakończenie którego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Klasyfikacja OPEN:

1. TEDE Team (Tadeusz Walendykiewicz, Rafał Wronowski, Albert Wronowski) – czas: 15:49:28
  2. Wioska Biegaczy (Bartek Osior, Beata Osior, Przemek Dąbkowski) – czas: 16:53:18
  3. Wesoły Autobus (Kamil Ciszewski, Łukasz Drażba, Darek Ogórkis) – czas: 17:09:10
  4. Szulc-Trading – czas: 17:27:02
  5. LA OSiR Gołdap Men – czas: 17:42:63
  6. TGT Team – czas: 18:23:15
  7. BBL Suwałki – czas: 18:38:80
  8. Ladies Run – czas: 19:16:28
  9. Team Biegam bo chcę – czas: 19:20:48
  10. LA OSiR Gołdap Women – czas: 20:21:38
  11. RESO Akademia 2012 – czas: 21:04:86