Biegniemy dla Niepodległej – szczegóły i utrudnienia w ruchu!


Elektroniczne zapisy do tegorocznej edycji Suwalskiego Biegu Niepodległości zostały zamknięte. Do dnia 9 listopada na liście startowej Biegu Patriotów (5 km), rodzinnego Biegu Małych Patriotów (1,2 km) oraz Marszu Patriotów (4 km) widnieje 330 zawodników i zawodniczek.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu i marszu, która będzie wiodła ulicami T. Kościuszki i 24 Sierpnia oraz alejkami wzdłuż Zalewu Arkadia i suwalskich bulwarów. Finisz nastąpi przed halą sportowo-widowiskową „Suwałki Arena” (ul. Zarzecze 26). W ramach pakietu startowego uczestnicy wydarzenia otrzymają m.in. numer startowy, chip do elektronicznego pomiaru czasu oraz biało-czerwoną flagę.

Tak jak przed każdym biegiem przedstawiamy Wam kilka bardzo ważnych informacji organizacyjnych. Koniecznie zapoznajcie się z ich treścią!

BIURO ZAWODÓW

Biuro IV Suwalskiego Biegu Niepodległości będzie zlokalizowane w holu hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” i będzie czynne w godzinach 15:30-18:30. Każda z zapisanych osób zobowiązana jest do odbioru pakietu startowego w godzinach funkcjonowania biura. Zawodnicy startujący w Biegu Patriotów otrzymają numer startowy wraz z chipem do zamocowania w obuwiu startowym.

Warunkiem otrzymania pakietu startowego jest okazanie ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem i wypełnienie karty startowej. Osoby niepełnoletnie będą zobowiązane do stawienia się w biurze zawodów z rodzicem lub opiekunem prawnym, lub dostarczenia podpisanej przez rodzica zgody na udział w imprezie.

BEZPŁATNY PRZEJAZD NA START

Około godziny 18:50 z przystanku przy hali sportowo–widowiskowej „Suwałki Arena” wyruszy specjalny autobus, który zawiezie uczestników prosto na start biegu. Prosimy o punktualność, gdyż nie czekamy na spóźnialskich!

SUWALSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Start biegu nastąpi w pobliżu placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, na wysokości skrzyżowania z ulicą T. Kościuszki. Meta zlokalizowana będzie przed halą sportowo–widowiskową „Suwałki Arena”. Wystrzał startera przewidziany jest na godzinę 19:18. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu i marszu. Zawodników startujących w Biegu Patriotów obowiązuje limit czasu wynoszący 40 minut od chwili rozpoczęcia biegu.

Zapisy wyłącznie w biurze zawodów w dniu biegu (hala sportowo-widowiskowa „Suwałki Arena” w godz. 15:30 – 18:30). Uczestnictwo w biegu wiąże się z zapoznaniem i akceptacją regulaminu oraz uiszczeniem opłaty startowej w wysokości 40,00 zł.

DEKORACJA I QUIZ HISTORYCZNY

Dekoracja biegu przewidziana jest na godzinę 20:00. Przed wręczeniem nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, przeprowadzony zostanie Quiz Historyczny, do którego przystąpić może każdy uczestnik imprezy pod warunkiem zachowania numeru startowego. W celu otrzymania upominku, wylosowana osoba będzie musiała poprawnie odpowiedzieć na zadane przez prowadzącego pytanie z zakresu historii naszego kraju.

UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku nadchodzącym wydarzeniem, w dniu 10 listopada 2023 r. w godz. 18:45 – 21:00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na trasach:

  1. Plac Marszałka J. Piłsudskiego – ul. T. Kościuszki – ul. 24 Sierpnia (hala sportowo–widowiskowa „Suwałki Arena”);
  2. Plac Marszałka J. Piłsudskiego – ul. T. Kościuszki – ul. 24 Sierpnia (poprzez teren przy zalewie Arkadia, chodnik przy ul. Bakałarzewskiej oraz Bulwary nad Czarną Hańczą) – ul. A. Wajdy – ul. T. Kościuszki – ul. 24 Sierpnia (hala sportowo–widowiskowa „Suwałki Arena”);
  3. Plac Marszałka J. Piłsudskiego – ul. T. Kościuszki – ul. 24 Sierpnia (poprzez teren przy zalewie Arkadia, chodnik przy ul. Bakałarzewskiej oraz Bulwary nad Czarną Hańczą) – ul. 24 Sierpnia (hala sportowo–widowiskowa „Suwałki Arena”).

Kierowców oraz pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania, przepraszamy za utrudnienia.

W szczególności o utrudnieniach w ruchu ostrzegamy kibiców wybierających się na mecz w ramach 17. kolejki piłkarskiej IV ligi podlaskiej pomiędzy Wigrami Suwałki, a Spartą 1951 Szepietowo (Stadion Miejski w Suwałkach, godz. 18:00).

9 listopada 2023 15:57