Biegniemy dla Niepodległej! Ważne informacje przed biegiem!


Elektroniczne zapisy do tegorocznej edycji Suwalskiego Biegu Niepodległości zostały zawieszone. Do dnia 9 listopada na liście startowej Biegu Patriotów (5 km), rodzinnego Biegu Małych Patriotów (1,2 km) oraz Marszu Patriotów (4,5 km) widnieje 313 zawodników i zawodniczek.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu i marszu, która będzie wiodła ulicami T. Kościuszki i 24-sierpnia oraz alejkami wzdłuż zalewu Arkadia i suwalskich bulwarów. Finisz nastąpi przed halą sportowo-widowiskową „Suwałki Arena” (ul. Zarzecze 26). Pierwszych 200 zapisanych i opłaconych uczestników wydarzenia otrzyma w ramach pakietu startowego chustę wielofunkcyjną z motywem Narodowego Dnia Niepodległości produkcji AdRunaLine.

Tak jak przed każdym biegiem przedstawiamy Wam kilka bardzo ważnych informacji organizacyjnych. Koniecznie zapoznajcie się z ich treścią!

BIURO ZAWODÓW

Biuro Suwalskiego Biegu Niepodległości będzie zlokalizowane w holu hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” i będzie czynne w godzinach 10:00-12:30. Każda z zapisanych osób zobowiązana jest do odbioru pakietu startowego w godzinach funkcjonowania biura. Zawodnicy startujący w Biegu Patriotów otrzymają numer startowy wraz z chipem do zamocowania w obuwiu startowym.

Warunkiem otrzymania pakietu startowego jest okazanie ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem i wypełnienie karty startowej. Osoby niepełnoletnie będą zobowiązane do stawienia się w biurze zawodów z rodzicem lub opiekunem prawnym, lub dostarczenia podpisanej przez rodzica zgody na udział w imprezie.

BEZPŁATNY PRZEJAZD NA START

Około godziny 12:55 z przystanku przy hali sportowo – widowiskowej „Suwałki Arena” wyruszy specjalny autobus, który zawiezie uczestników prosto na start biegu. Prosimy o punktualność, gdyż nie czekamy na spóźnialskich!

SUWALSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Start biegu nastąpi w pobliżu placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, na wysokości skrzyżowania z ulicą T. Kościuszki. Meta zlokalizowana będzie przed halą sportowo – widowiskową „Suwałki Arena”. Wystrzał startera przewidziany jest na godzinę 13:20. Godzina startu uzależniona jest od przebiegu uroczystości miejskich, jednakże nie przewidujemy opóźnień. Zawodników startujących w Biegu Patriotów obowiązuje limit czasu wynoszący 40 minut od chwili rozpoczęcia biegu.

ZAPISZ SIĘ!

DEKORACJA I QUIZ HISTORYCZNY

Dekoracja biegu przewidziana jest na godzinę 14:00. Przed wręczeniem nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, przeprowadzony zostanie Quiz Historyczny, do którego przystąpić może każdy uczestnik imprezy pod warunkiem zachowania numeru startowego. W celu otrzymania upominku, wylosowana osoba będzie musiała poprawnie odpowiedzieć na zadane przez prowadzącego pytanie z zakresu historii naszego kraju.

10 listopada 2022 07:45