Biegniemy dla Niepodległej! Ważne informacje przed biegiem!


Elektroniczne zapisy do tegorocznej edycji Suwalskiego Biegu Niepodległości zostały zamknięte.
W chwili obecnej na liście startowej Biegu Patriotów (5 km) oraz rodzinnego Biegu Małych Patriotów (1,2 km) jest ponad 350 zawodników i zawodniczek. Cieszymy się, że tak liczną grupę będziemy mogli powitać 11 listopada na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Mamy też ważną informacje dla „spóźnialskich”. Będziecie mieli szansę zapisać się w dniu biegu w biurze zawodów po uiszczeniu opłaty wpisowego! Zapraszamy na ul. Zarzecze 26 do Suwałki Areny. Pamiętajcie jednak, że miejsc pozostało już naprawdę niewiele!

Tak jak przed każdym biegiem przedstawiamy Wam kilka bardzo ważnych informacji organizacyjnych, w tym tych związanych z ograniczeniami pandemicznymi. Koniecznie zapoznajcie się z ich treścią! Dla nas najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo!

BIURO ZAWODÓW

Biuro Suwalskiego Biegu Niepodległości będzie zlokalizowane w holu Suwałki Areny. Będzie czynne w godzinach 9:30-12:30. Każda z zapisanych osób zobowiązana jest do odbioru pakietu startowego. Zawodnicy startujący w Biegu Patriotów otrzymają numer startowy z wbudowanym chipem do elektronicznego pomiaru czasu. Warunkiem otrzymania pakietu startowego jest okazanie ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem i wypełnienie karty startowej. Osoby niepełnoletnie będą zobowiązane do stawienia się w biurze zawodów z rodzicem lub opiekunem prawnym, lub dostarczenia podpisanej przez rodzica zgody na udział w imprezie.

BEZPŁATNY PRZEJAZD NA START

O godzinie 12:35 z parkingu hali sportowo – widowiskowej Suwałki Arena wyruszy specjalny autobus, który zawiezie uczestników prosto na start biegu. Prosimy o punktualność, gdyż nie czekamy na spóźnialskich!

START I META

Start biegu nastąpi w pobliżu placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, na wysokości skrzyżowania z ulicą T. Kościuszki. Meta zlokalizowana będzie przed halą sportowo – widowiskową Suwałki Arena. Wystrzał startera przewidziany jest na godzinę 13:00. Godzina startu uzależniona jest od przebiegu uroczystości miejskich, jednakże nie przewidujemy opóźnień. Zawodników startujących w Biegu Patriotów obowiązuje limit czasu wynoszący 45 minut od chwili rozpoczęcia biegu.

DEKORACJA I QUIZ HISTORYCZNY

Dekoracja biegu przewidziana jest na godzinę 14:00. Przed wręczeniem nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, przeprowadzony zostanie Quiz Historyczny, do którego przystąpić może każdy uczestnik imprezy pod warunkiem zachowania numeru startowego. W celu otrzymania upominku, wylosowana osoba będzie musiała poprawnie odpowiedzieć na zadane przez prowadzącego pytanie z zakresu historii naszego kraju.

OBOSTRZENIA SANITARNE

Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Przed wejściem do Biura Zawodów oraz strefy startu, zawodnicy w szczególności zobligowani są do zastosowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa.

Ze względu na stan epidemiczny każdy uczestnik jest zobowiązany przy odbiorze numeru startowego podpisać oświadczenie dotyczące COVID-19 (mówiące o tym, że w dniu imprezy uczestnik jest zdrowy – nie wykazuje objawów zakażenia. A także że na 14 dni przed imprezą nie miał kontaktu z nikim przebywającym na kwarantannie ani sam też na niej nie przebywał).

8 listopada 2021 15:37