Biegowa „Sportowa Wigilia” w szczytnym celu!


W minioną niedzielę okryte śniegiem tereny rekreacyjne Zalewu Arkadia ożyły za sprawą „Sportowej Wigilii” – charytatywnego biegu na dystansie 5 kilometrów, którego organizatorem była firma PORTA DRZWI. Wydarzenie było skierowane do każdego sympatyka aktywnego trybu życia, ale również tych, którzy zechcieli symboliczną cegiełką wesprzeć małą wojowniczkę w walce z chorobą.

Beneficjentka akcji Julia Nowaszczuk urodziła się z guzem naczyniowym w przebiegu zespołu Kasabacha – Merrit w prawej nodze. Dziewczynka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje kolejnej operacji, której celem będzie uzyskanie pełnego wyprostu, a zaraz po niej intensywna rehabilitacja. Możliwe, że pojawi się konieczność skrócenia kości udowej od 1 do 3 cm. Powrót do chodzenia pozwoli na ponowną pracę mięśni nogi, które naciskając na żyły będą pompowały krew ku górze. Istnieje możliwość przeprowadzenia takiej operacji w Paley European Institute.

Zimowa aura sprawiła, że druga niedziela grudnia była idealnym terminem do zorganizowania biegu. Na starcie uczestnicy zjawili się w czerwonych czapeczkach Świętego Mikołaja, podkreślając tym samym wyjątkową atmosferę unoszącą się w powietrzu. Na mecie na każdego czekały pamiątkowe medale, słodki poczęstunek przygotowany przez firmę PORTA DRZWI oraz gorąca zupa od Hotelu Szyszko. 

Chwilę przed wystrzałem startera i chwilę po dobiegnięciu ostatniego zawodnika do linii mety przeprowadzono licytacje, z których pozyskane środki również trafią na rzecz leczenia Julii Nowaszczuk. Choć bieg miał formę rodzinnego happeningu, trzy najlepsze Panie i trzej najlepsi Panowie otrzymali dodatkowe zestawy upominków.

11 grudnia 2023 14:19