Boisko przy ulicy Rotmistrza Pileckiego otwarte!


Uroczyste otwarcie nowego boiska sportowego w Suwałkach za nami! Obiekt o wartości blisko 1,2 mln zł powstał przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego, a wybudowano go w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk przekazał symboliczny klucz Dariuszowi Ułanowiczowi, Prezesowi SALOS Suwałki, którego organizacja będzie opiekunem boiska.

– Cieszę się, że w naszym mieście powstaje kolejny obiekt sportowy dla dzieci z Suwałk. To wspólne działanie samorządu, organizacji SALOS, ale również Parafii, która przekazała na ten cel grunty. Dziękuję za aktywność obywatelską organizacji SALOS. Mam nadzieję, że boisko przysłuży się statutowej działalności stowarzyszenia i wszystkim dzieciom należącym do SALOSu – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Z okazji otwarcia obiektu suwalski SALOS zorganizował piknik rodzinny. Został rozegrany tez symboliczny Turniej Przyjaźni, w którym zwyciężyła drużyna Trenerów i Przyjaciół gospodarzy niedzielnego wydarzenia.

Boisko, które powstało przy ul. Pileckiego to projekt zgłoszony do głosowania w ramach ubiegłorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał 1849 głosów i zakwalifikował się do realizacji, zajmując tym samym 2 miejsce.

Źródło: Pogodne Suwałki

3 lipca 2023 12:43