Brawo Suwalscy Rowerzyści! 60 tys. km robi wrażenie!


Rowerzysta na rowerze, tekst Przejechaliśmy 60 000 km! Brawo Wy!

Zakończyła się tegoroczna rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Oficjalne wyniki poznamy 5 października. Na tym etapie Miasto Suwałki wśród 44 miast zajmują wysoką 12. lokatę.  Po raz kolejny okazały się „najbardziej rowerowym miastem” w woj. podlaskim i w północno-wschodniej Polsce, zdecydowanie wyprzedzając w rankingu takie miasta jak Białystok, Olsztyn, Łomża czy Ełk.

Tak jak przed rokiem rywalizację wygrała Nowa Sól (woj. lubuskie).

Co prawda tegoroczna lokata jest niższa od tej z poprzedniej edycji (Suwałki zajęły 8. miejsce), ale na uwagę zasługuje fakt, iż rowerzyści, którzy zadeklarowali kręcenie kilometrów dla Suwałk, wykręcili razem aż 60.000 kilometrów! W minionym roku, w ciągu 30 dni, mieszańcy miasta oraz jego  sympatycy przejechali łącznie … 27.000 km. Poza tym w 2019 r. do rywalizacji przystąpiły 23 miasta, w których organem wykonawczym jest prezydent, to jest prawie dwukrotnie mniej niż w tym roku.

Duże brawa i podziękowania należą się wszystkim cyklistom, którzy przyczynili się do tego wyniku tym bardziej, że pogoda nie zawsze zachęcała do rowerowych wypraw.

Podsumowanie wewnętrznej rywalizacji Miasta Suwałk, w której uczestniczyli mieszkańcy miasta, odbyło się w minioną niedzielę w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

Lokalnym organizatorem rywalizacji w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy współpracy z Miastem Bydgoszcz.

1 października 2020 07:00