Brązowi medaliści Mistrzostw Polski!


3 brązowe medale Mistrzostw Polski w boksie – z takim imponującym dorobkiem powrócili zawodnicy sekcji bokserskiej OSiR Suwałki z finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łomży. W tym roku nasze miasto reprezentowało aż 7 zawodników: Zuzanna Krysińska, Oliwia Jonio, Aleksandra Kwos, Mateusz Rzodkiewicz, Wojciech Konarzewski, Michał Mazurczyk oraz Krzysztof Kwos.

W rywalizacji dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu suwalczanie zdobyli łącznie 29 punktów. Co więcej, z brązowymi medalami Mistrzostw Polski powróciła trójka podopiecznych trenera Pawła Pasiaka: Zuzanna Krysińska, Mateusz Rzodkiewicz i Wojciech Konarzewski. Sięgając pamięcią do ubiegłego roku – jedynie Zuzannie udało się wywalczyć medal podczas tej prestiżowej imprezy.

„Występ moich podopiecznych uważam za udany. Zabrakło naprawdę niewiele, aby zarówno Zuzia jak i Mateusz wystąpili w wielkim finale i zawalczyli o najwyższe cele” – skomentował Paweł Pasiak.

Dwójka naszych reprezentantów: Michał Mazurczyk i Krzysztof Kwos mają szansę sięgnąć po medale w przyszłym roku. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony krzyżując rękawice ze starszymi rywalami, zdobywając tym samym cenne doświadczenie.

10 maja 2022 10:19