Brązowy medal Suwalskiego Klubu Badmintona!

20 maja w podwarszawskim Józefosławiu odbyły się półfinałowe mecze Lotto Ekstraligi Badmintona. W tej fazie spotkały się cztery najlepsze zespoły sezonu – UKS Hubal Białystok, SKB Litpol–Malow Suwałki, ABRM Warszawa oraz Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle. Po nieco ponad 3,5 godzinnym meczu suwalczanie odnieśli porażkę przeciwko zawodnikom z miasta stołecznego (jak się później okazało, nowym Drużynowym Mistrzem Polski).

Początek tego meczu nie wyglądał obiecująco. Suwalczanie rozpoczęli dwoma porażkami w grach podwójnych, a następnie doprowadzili po emocjonujących starciach w grach pojedynczych mężczyzn do wyrównania wyniku. Następnie do akcji wkroczyły Panie. Po zaciętych pojedynkach zwycięstwo odniosła Anastasia Khomich, porażkę zaś poniosła Ulyana Volskaya. Decydującym punktem w tej rywalizacji była gra mieszana, w której po 3 setach i 33 minutach rozstrzygnęła na swoją korzyść para z Warszawy.

Po gorzkiej porażce suwalscy badmintoniści przystąpili do meczu o 3 miejsce, w którym mieli zmierzyć się z Benincą UKS Feniks Kędzierzyn Koźle. Suwalczanie przystąpili do tego meczu z otwartymi głowami, o czym świadczy wygrany mecz wysokim wynikiem 4:1.

Początek rywalizacji przebiegał zgodnie z planem. Badmintoniści SKB stanowczo wygrali swoje dwa pierwsze pojedynki. Następne dwa mecze przyniosły jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Decydujący punkt na wagę brązowego medalu zdobyła Ulyana Volskaya, przypieczętowując wygraną w spotkaniu 4:1.

“Sezon był długi i powinniśmy być zadowoleni z tego 3 miejsca. Zagraliśmy bardzo dużą ilość spotkań. Mieliśmy swoje dobre i troszkę słabsze mecze, a to też świadczy o dobrym i wysokim poziomie naszej ekstraligi.” – skomentował po meczu trener SKB Litpol-Malow, Jerzy Dołhan.

Źródło, fotografie: Suwalski Klub Badmintona

23 maja 2023 11:13