Cotygodniowy raport z działalności OSiR-u.


Od poniedziałku (18 maja) wznowiły działalność kolejne obiekty suwalskiego OSiR-u. Nie zmienia to faktu, iż pracownicy jednostki odpowiadającej za sport i rekreację nadal angażuje się w prace porządkowe na terenie miasta. W tym tygodniu ich działania polegały m.in. na dezynfekcji placów zabaw przy przedszkolach oraz pracach na terenach zielonych.

Aquapark w dalszym ciągu zamknięty. Pracownicy pielęgnują miejskie skwery.

Pracownicy suwalskiego Aquaparku po raz kolejny zostali zaangażowani w prace porządkowe na skwerze w sąsiedztwie dworca PKP przy ul. Kolejowej. Dodatkowo kontynuują prace porządkowe i pielęgnacyjne wzdłuż nowych bulwarów nad Czarną Hańczą, które przy słonecznej pogodzie coraz częściej odwiedzają mieszkańcy Suwałk.

„Wystawa wstydu”, czyli co w tym tygodniu znaleziono w Czarnej Hańczy.

Prace porządkowe trwają również w samym korycie rzeki. Niestety pracownicy pływalni przy ul. Wojska Polskiego 2 wyciągają z niej kolejne przedmioty, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. W ostatnich dniach usunięte zostały następujące rzeczy: duża oraz mała opona, betonowa rura, znak drogowy,  a nawet dowód osobisty.

W oczekiwaniu na ostatni etap „odmrożenia sportu”

Większość obiektów suwalskiego OSiR-u jest już otwarta. Można korzystać z kortów ceglanych oraz kortów o sztucznej nawierzchni (zalew Arkadia), stadionu lekkoatletycznego czy też skateparku i boisk do sportów plażowych. Czynna jest również wypożyczalnia rowerów, która mieści się w budynku pływalni przy ul. Wojska Polskiego 2.

Należy mieć na uwadze, że korzystanie z obiektów odbywa się w nowym reżimie sanitarnym i jest limitowane zgodnie z wytycznymi wskazanymi w rozporządzeniu Rady Ministrów.

I na koniec … wyjaśniła się zagadka tajemniczej ławki na wyspie na zalewie Arkadia. Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu (TUTAJ).

22 maja 2020 14:20