Czas na RESO Suwałki Football League


Plakat RSFL - trzech piłkarzy na tle mgły

W najbliższy piątek (27.11.2020) do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego powrócą rozgrywki RESO Suwałki Football League
– amatorskiej ligi piłki nożnej
. W edycji 2020/2021 o miano Mistrza RSFL powalczy aż 16 zespołów – głównie z Suwałk i powiatu suwalskiego, ale w tym gronie znajdą się również  przedstawiciele z powiatu sejneńskiego oraz gołdpaskiego.

Zapisy do ligi zamknięte w 3 minuty!

Rozgrywki, które od 2015 wspierane są przez RESO Europa Service (sponsora tytularnego rozgrywek),  cieszą się ogromną popularnością. Świadczy o tym chociażby fakt, iż na zgłoszenia organizatorzy czekali … zaledwie 3 minuty! Niestety, z uwagi na ograniczenia infrastrukturalne oraz wprowadzone obostrzenia sanitarne, w rozgrywkach może wystąpić 16 zespołów, choć chętnych jest zawsze więcej (w tym roku zgłosiło się 19 drużyn).

W tegorocznej edycji pojawią się nowe zespoły takie jak: SALOS Suwałki, Kama Gołdap, Gmina Gołdap – Leśny Zakątek Gołdap, PKS Lotka Sejny, Alex Szklarz oraz Euromaster Gniedziejko.

Ponadto trzy drużyny zmieniły nazwę: Opakownia KARTEX (poprzednio AR-TiR), Verta Suwałki (poprzednio Euromet), Skupski Team Sejny (poprzednio Jagoland).

Natomiast ponownie w lidze zagrają: 14. Pułk Przeciwpancerny, Technika Grzewcza „ZUH”, Rospuda Filipów, Gmina Puńsk, Szkarnulis Team Sejny, Gmina Suwałki oraz Porta Active Team.

Tytułu mistrza RESO Suwałki Football League będzie bronił 14.Pułk Przeciwpancerny im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie to czwarta obrona tytułu, bowiem jeszcze jako 14.Dywizjon, Pułk tryumfował w rozgrywkach od edycji 2017/2018.

Transmisje live z każdej kolejki RSFL oraz aplikacja dla kibiców

Niestety ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne w tym roku organizatorzy nie mogą zaprosić kibiców do hali suwalskiego OSiR-u. Szkoda, ponieważ w poprzedniej edycji rywalizację z trybun śledziły rzesze kibiców.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sympatyków rozgrywek organizatorzy zapewnili transmisję live ze wszystkich kolejek RESO Suwałki Football League.

Nowością jest także aplikacja mobilna Virium, dzięki której sympatycy ligi mogą śledzić statystyki meczów. Znaleźć w niej można m.in. tabelę rozgrywek, terminarz ligi, wyniki, sam przebieg meczów oraz statystyki zawodników.

Kibice także mogą rywalizować

Podczas VII edycji RSFL ponownie zapraszamy kibiców do wspólnej zabawy. W każdy czwartek na profilu fb RESO Suwałki Football League zostanie opublikowane zadanie skierowane do sympatyków ligi. Zabawa zacznie się już od II kolejki. Dlaczego? Inaugurująca seria spotkań pozwoli kibicom ocenić potencjał poszczególnych zespołów, co powinno ułatwić odpowiedź na stawiane pytania. Na zwycięzców z poszczególnych kolejek czekają upominki przygotowane przez firmę Majster.

Pojedynki pełne zwrotów akcji

Gwizdek sędziego rozpoczynający edycję 2020/2021 zabrzmi o godz. 18:15. W pierwszym pojedynku zmierzą się obrońca tytuły, czyli 14. Pułk z debiutantem rozgrywek drużyną Eurmaster Gniedziejko. Kibiców zapraszamy na relację live z kolejki na fanpage RESO Suwałki Football League.

Program I kolejki:

  • 18:15               14. PUŁK PRZECIWPANCERNY – EUROMASTER GNIEDZIEJKO
  • 18:45               TECHNIKA GRZEWCZA ZUH – VERTA SUWAŁKI
  • 19:15               SZKARNULIS TEAM SEJNY – GMINA SUWAŁKI
  • 19:45               SALOS SUWAŁKI – KAMA GOŁDAP
  • 20:15               GMINA GOŁDAP – LEŚNY ZAKĄTEK GOŁDAP – OPAKOWANIA  KARTEX SUWAŁKI
  • 20:45              PKS LOTKA – ALEX SZKLARZ S.C.L.S.
  • 21:15               PORTA ACTIVE TEAM – SKUPSKI TEAM SEJNY

26 listopada 2020 13:32