Impreza pn. -30°C Suwałki zakończyła ferie zimowe


DSC_8033

Ferie zimowe zakończyła niedzielna impreza plenerowa pn. „-30°C Suwałki”, która ze względu na warunki atmosferyczne została nieco zmodyfikowana. Odbyły się: „biegi na milę”, spacer z kijkami do Nordic Walking, pokaz służb ratowniczych (Straż Pożarna, Suwalskie WOPR oraz  Policja), kąpiel Morsów, ognisko. Nie zabrakło również „suwalskiej grochówki”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi – puchary.

Drugi tydzień ferii rozpoczęty został turniejem piłki nożnej „Winter Cup”, w którym udział wzięły dzieci do 14 roku życia.

We wtorek i czwartek odbyły się zajęcia z piłki ręcznej – „Szczypiorniaczek na wesoło”, a w środę grupa dzieci pojechała na wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego, połączoną ze zwiedzaniem Muzeum w Krzywem oraz Muzeum Wigier w Starym Folwarku oraz ogniskiem.

W czwartek miała miejsce ostatnia wycieczka wyjazdowa – do „Suwalskiego Przytuliska”, miejsca warsztatów i spotkań rękodzielniczych. Dzieci miały możliwość nabycia podstawowych tajników decoupag’u.

Przez cały drugi tydzień ferii odbywały się także treningi boksu. Każdego dnia brało w nich udział ponad 50 osób. Zajęcia odbywały się pod okiem i nadzorem trenera z wieloletnim doświadczeniem. Dla dzieci opracowano specjalne programy szkoleniowe, które oparte były na rekreacji i nauce podstawowych ciosów bokserskich.

W piątek grupa dzieci udała się do Aquaparku, by posłuchać prelekcji Straży Miejskiej na temat bezpieczeństwa w okresie zimowym, a następnie udała się do strefy basenowej, gdzie świetnie spędziła czas korzystając ze zjeżdżalni, jacuzzi oraz innych dostępnych atrakcji.

Dwa tygodnie zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży niestety – jak mówią najmłodsi, szybko minęły. Mamy nadzieję, że dla dzieci, które uczestniczyły w różnych formach wypoczynku zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach był to czas radości i niezapomnianych wrażeń.

Zachęcamy do obejrzenia  videorelacji z imprezy otwierającej ferie zimowe pn. „Wielki Sportowy Karnawał 2016”. W tym dniu działo się naprawdę wiele…(kliknij tutaj)

 

 

8 lutego 2016 10:16