Czołowe lokaty suwalczan w drugiej rundzie Pucharu Polski!


W miniony weekend (17-18 lutego 2024 roku) w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie rozegrano drugą rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie F1N i F1N/M (modele szybowców wyrzucanych z ręki). Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało czterech zawodników – podopiecznych trenera Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzik dziewcząt I miejsce zdobyła Oliwia Szturgulewska, z kolei na IV miejscu sklasyfikowano Aurelię Żukowską. W kategorii młodzik chłopców VIII miejsce zajął Bartosz Żukowski, zaś w kategorii seniorów pewnie zwyciężył Sławomir Truchan.

W pierwszym locie drugiej rundy Sławomir Truchan uzyskał wynik 53,02 s. ustanawiając tym samym nowy rekord hali, należący wcześniej do Filipa Rudzińskiego (51,01 s.).

Hala sportowa w Hrubieszowie jest obiektem wyjątkowo wymagającym dla zawodników startujących w klasie F1N, bowiem wymaga bardzo precyzyjnego rzutu w określone miejsce pod sufit – tak, aby wyrzucony model z ręki nie zawisł na szkieletowej konstrukcji. Z tymi trudnościami świetnie poradzili sobie nasi zawodnicy: Oliwia Szturgulewska i Sławomir Truchan, tym samym umacniając się na zajmowanych miejscach w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

20 lutego 2024 15:24