Czołowe lokaty suwalczan w ostatniej rundzie Pucharu Polski!

W sobotę 12 października 2024 r. w Legionowie rozegrano ostatnią rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych klasy F1N (model szybowca wyrzucanego z ręki). Zawody odbyły się w hali Arena Legionowo. Organizatorem wydarzenia był Aeroklub Warszawski. Sekcję Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało pięciu zawodników – podopiecznych trenera Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzik dziewcząt I miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska, a na IV miejscu sklasyfikowana została Aurelia Żukowska. W kategorii młodzików chłopców III miejsce wywalczył Bartosz Żukowski. W kategorii juniorów zwyciężył Paweł Knebel, z kolei w kategorii seniorów bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Truchan.

Warto wspomnieć, że Sławomir Truchan w drugim locie drugiej rundy uzyskał czas lotu modelu 53,7 sekundy, ustanawiając nowy rekord lotu modelu w hali Arena Legionowo.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski prezentuje się następująco:

– w kategorii młodzików dziewcząt I miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska, III miejsce Aurelia Żukowska, IV miejsc Zuzanna Jankowska;
– w kategorii młodzików chłopców II miejsce zajął Bartosz Żukowski;
– w kategorii juniorów I miejsce zajął Paweł Knebel;
– w kategorii seniorów II miejsce zajął Sławomir Truchan.

Wysokie pozycje naszych zawodników w Pucharze Polski rokują nadzieję na czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski Modeli Halowych, które odbędą się w listopadzie br.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy!

15 października 2024 14:31