Dąbrowski i Bernardelli triumfowali na dystansie półmaratonu!

Planowo sobotnie popołudnie zaingurować miały zmagania najmłodszych adeptów sportu w ramach Biegów Pełnych Energii. W związku z pogorszeniem się warunków atmosferycznych, konkurencje dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych zostały przełożone na niedzielę. W związku z powyższym, przystąpiliśmy do biegu, na który wszyscy czekali!

RESO Suwałki Półmaraton – Warto Tam Dobiec!

Wieczorem miasto opanowali biegacze startujący na dystansie półmaratonu. Szybka trasa prowadząca ulicami miasta i warunki pogodowe sprzyjały walce o rekordy życiowe i udane debiuty. Zawodników dopingowali wierni kibice, których nie brakowało na całej trasie. Atrakcyjne nagrody były dodatkową gratką dla najszybszych. Pierwszym zawodnikiem przekraczającym linię mety został ambasador tegorocznej edycji RESO Suwałki Półmaraton – Przemysław Dąbrowski z Rzekunia z rewelacyjnym czasem 01:06:13. Podium wśród mężczyzn uzupełnili nasz drugi ambasador Emil Dobrowolski z Chotomowa, a na najniższym stopniu podium uplasował się pochodzący z Białorusi Alex Sanko.

W rywalizacji kobiet również nie zabrakło emocji. Dystans 21,097 metrów najszybciej pokonała Iwona Bernardelli z Warszawy, na drugim stopniu podium Ukrainka Valentyna Veretska, a tuż za nią – podobnie jak w piątkowym Biegu na Piątkę – pochodząca z Białorusi Sviatlana Sanko.

Najszybszym Suwalczaninem został Tadeusz Waledykiewicz. Tytuł najszybszej Suwalczanki padł łupem Joanny Konopko.

Fotografie: Miłosz Kozakiewicz